5 powodów, przez które warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka

5 powodów, przez które warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka

5/5 - (Ocen: 1)

Dzieci uwielbiają się bawić i są niezwykle żywiołowe. Niestety, czasem wystarczy chwila nieuwagi, by radosne psoty skończyły się nieszczęściem. Każdego dnia na Twoją pociechę czeka wiele niebezpieczeństw. Przedstawiamy 5 powodów, przez które warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka!

Zdrowie i bezpieczeństwo maluszków są najważniejsze. Jako rodzic musisz zadbać o to, by zawsze zagwarantować odpowiednią pomoc. W obliczu niektórych tragedii możesz jednak nie być w stanie finansowo pokryć wszystkich kosztów. Z tego oraz wielu innych powodów warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka. Dowiedz się, jakie korzyści przynosi taka polisa!

1. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Czy to rezolutny malec, czy zbuntowany nastolatek – każde dziecko może stać się ofiarą nieszczęśliwego wypadku. Koszty hospitalizacji, rehabilitacji, leków, zabiegów itp. mogą urosnąć do wydatków rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ubezpieczenie dziecka pokryje sumę przeznaczoną na leczenie pociechy, nawet w tak trudnym przypadku, jak trwałe inwalidztwo.

2. Całodobowe wsparcie assistance

W większości przypadków ubezpieczenie dla dziecka obejmuje także assistance, czyli pomoc konsultantów dostępnych na całodobowych liniach telefonicznych. W razie wypadku, zachorowania czy innych niebezpiecznych sytuacji można szybko uzyskać informacje o czynnych placówkach medycznych, dyżurujących lekarzach i aptekach itp.

3. Ochrona na całym świecie

ubezpieczenie zdrowotne dziecka

Istnieją opcje, w których ubezpieczenie zdrowotne dziecka obowiązuje nie tylko na terenie kraju ojczystego. Dzięki temu pociecha może wyjechać na zagraniczne wakacje bez potrzeby wykupowania dodatkowej polisy. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdy np. wybiera się na ferie, obóz, wycieczkę szkolną itp.

4. Ochrona rodzica

Ubezpieczenie dziecka przez rodzica może także gwarantować zabezpieczenie w razie jego śmierci, trwałego kalectwa, ciężkiej choroby itp. Dzięki temu także Ty możesz liczyć na wsparcie, a Twój podopieczny nadal będzie objęty ochroną. Nie musisz się więc martwić, że Twoja choroba lub zły stan będą miały negatywny wpływ na bezpieczeństwo Twojego dziecka.

5. Możliwość gromadzenia kapitału

Niektóre ubezpieczalnie umożliwiają dodatkowe ustanowienie celu, na który przy okazji polisy zdrowotnej będzie odkładana część pieniędzy ze składki. Mogą być to fundusze na naukę, wesele, mieszkanie czy inne wydatki czekające malucha lub nastolatka w jego dorosłym życiu.

Gdzie ubezpieczyć dziecko?

Na rynku można znaleźć dziesiątki różnych wariantów polis od rozmaitych firm ubezpieczeniowych. Różnią się nie tylko wysokością składek, ale także zakresem proponowanych świadczeń. Znalezienie idealnej oferty z pewnością pochłonęłoby wiele czasu. Na szczęście istnieje prostsze rozwiązanie! Nasza porównywarka ubezpieczeń pozwala w kilka chwil znaleźć warianty spełniające Twoje oczekiwania, tworząc zestawienie najtańszych opcji! Wystarczy wypełnić krótki formularz online, by bez wysiłku znaleźć najlepsze ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka! Nie ma sensu biegać po oddziałach ubezpieczalni i tracić czas na rozmowy z agentami – wystarczy kilka kliknięć!

Dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka to bardzo rozsądne i odpowiedzialne rozwiązanie. Nie da się zawsze upilnować swoich pociech, więc warto zadbać o to, by być w stanie im pomóc w razie potrzeby. Korzystne składki zagwarantują wsparcie finansowe oraz inne świadczenia w trudnych chwilach!

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – czy warto je wykupić?

Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – czy warto je wykupić?

Bezpieczeństwo ukochanej pociechy jest absolutnie jednym z priorytetów każdego odpowiedzialnego rodzica. Dziecko przebywające poza domem zawsze jest w większym lub mniejszym stopniu narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. Jak zadbać o jego ochronę? Wyjaśniamy, czy warto wykupić ubezpieczenie przedszkolaka (NNW)! […]

więcej
6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wykupisz ubezpieczenie NNW dziecka

6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wykupisz ubezpieczenie NNW dziecka

Bezpieczeństwo dziecka jest dla odpowiedzialnych rodziców nadrzędną wartością. Gdy w wychowawca w szkole przedstawia ofertę ubezpieczenia, większość bez zastanowienia decyduje się na to świadczenie. Czy jednak na pewno ma się świadomość tego, za co się płaci? Przedstawiamy 5 […]

więcej
Jak wybrać dobre NNW szkolne?

Jak wybrać dobre NNW szkolne?

Dzieci w wieku szkolnym są niezwykle aktywne i żywiołowe. Spędzają wiele czasu na zewnątrz, godzinami bawiąc się z rówieśnikami. Nie są przy tym raczej zbyt ostrożne. W każdej chwili może dojść do wypadku. Z tego względu należy zadbać […]

więcej
Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Słyszałeś może o instytucji Rzecznika Osób Ubezpieczonych? Okazuje się, że taki organ funkcjonuje i służy obywatelom w rozwiązywaniu sporów między nimi, a nieuczciwymi ubezpieczycielami. Zobacz, czym dokładnie zajmuje się Rzecznik i jak się z nim skontaktować!

więcej