10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne

Ferie zimowe to idealny moment na urlop! Jeśli planujesz spędzić czas ze swoimi znajomymi lub rodziną, warto odpowiednio przygotować się na taki wyjazd. Zadbanie o bezpieczne ferie to podstawa! Niezależnie od tego, czy wybierasz się za granicę, czy tylko zwiedzasz Polskę. Przedstawiamy 10 zasad jak zadbać o bezpieczeństwo na feriach!

Jak spędzić bezpiecznie ferie?

Chcąc zapewnić sobie i dzieciom bezpieczne ferie, warto zadbać o to już wcześniej. Należy też się dobrze do tego przygotować i wziąć pod uwagę wiele elementów, które finalnie zapewnią spokojny wypoczynek. Nie należy niczego zostawiać na ostatnią chwilę, włącznie z tym że już zawczasu należy wykupić ubezpieczenie w góry. Dzięki Kioskpolis.pl ma się dostęp do porównań wielu ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a cały proces zakupu można przeprowadzić online, co wiele ułatwia. Dlatego też chcąc zapewnić bezpieczne ferie dla dzieci warto skorzystać z tej porównywarki nawet na ostatnią chwilę, gdyż zakup polisy trwa jedynie moment. Ponadto można tu znaleźć bardzo szerokie spektrum różnych polis turystycznych i sportowych, więc każdy znajdzie produkt spełniający jego kryteria.

Przed zimowym wypoczynkiem, zwróć uwagę na poniższe szczegóły.

10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

1. Przygotuj auto do podróży

Zanim wyruszysz w trasę, koniecznie wykonaj przegląd samochodu. Pamiętaj o oponach zimowych, miotełce do odśnieżania, skrobaczce do śniegu oraz preparatach rozmrażających.

2. Zorganizuj komfortowy nocleg

Zarezerwuj miejsca w sprawdzonym ośrodku, położonym blisko najlepszych terenów i atrakcji. Przed zakupem sprawdź opinie klientów oraz upewnij się, że na miejscu są dostępne wszelkie udogodnienia, jak np. miejsce parkingowe, WiFi, restauracja itp.

3. Zawsze zadbaj o stosowny ubiór

Przed wyjściem na zewnątrz sprawdzaj prognozy pogody. Szczególnie w górach aura potrafi gwałtownie się zmieniać. Ubieraj się nawet cieplej niż trzeba – w razie czego zdejmiesz jedną z części garderoby. W odwrotnej sytuacji możesz się w najlepszym przypadku mocno przeziębić.

4. Wybieraj jedynie bezpieczne miejsca na spacery czy zabawy

Planując atrakcje, wybieraj wyłącznie strzeżone, znane lokacje. Wędrówki po dzikich terenach brzmią kusząco, ale mogą skończyć się tragicznie. Pilnuj, by dzieci bawiły się jedynie na dostosowanych do tego stokach, placach itp.

5. Korzystaj wyłącznie ze sprawnego sprzętu

Jeśli planujesz szaleństwo na stoku, koniecznie skontroluj posiadany sprzęt. Zadbaj o to, by Twoi bliscy również posiadali wyłącznie w pełni sprawne akcesoria. Bezpieczeństwo w ferie zimowe jest zależne od tego, czy będzie się dysponować i odpowiednio używać takiego sprzętu. Warto zadbać, by wybierając się na stok mieć ochraniacze oraz kas, a także, by go dokładnie zakładać. Gdy już dojdzie do niewielkiego wypadku, może on uchronić przed poważniejszą kontuzją i obejdzie się bez wizyty w szpitalu, podczas gdy w przeciwnym razie w analogicznej sytuacji, może dojść nawet do jakiegoś złamania.

6. Nie wchodź na niestrzeżone lodowiska czy zamarznięte zbiorniki wodne

Miłośnicy jazdy na łyżwach czy lodowych ślizgawek wyszaleć się mogą jedynie na specjalnych lodowiskach. Absolutnie nie wolno wchodzić na niestrzeżone zmarznięte zbiorniki wodne – nawet jeśli wydaje Ci się, że pokrywa lodu jest solidna.

7. Wybieraj szlaki dostosowane do możliwości wszystkich uczestników wycieczki

Planując wspólne wyprawy ze znajomymi lub z rodziną, weź pod uwagę możliwości fizyczne wszystkich osób. Być może dla Ciebie wybrany szlak to pestka, ale czy poradzą sobie z nim np. dzieci czy osoby starsze?

8. Ogranicz spożywanie alkoholu

Na urlopie wiele osób – w celu rozluźnienia – chętniej sięga po napoje alkoholowe. Zimą stan upojenia jest jednak wyjątkowo niebezpieczny. Ogranicz się do kieliszka wina lub szklanki piwa do kolacji w schronisku czy hotelu i nie wychodź już na zewnątrz po jego spożyciu.

9. Nie wychodź w odosobnione miejsca po zmroku

Nie planuj żadnych wyjść w góry czy inne odludne miejsca po zmroku. W nocy temperatura gwałtownie spada, dużo trudniej znaleźć jest osobę, która się zgubiła, a także pomóc osobie, która uległa wypadkowi.

10. Zainwestuj w odpowiednie ubezpieczenie

Niezależnie od tego, czy jedziesz na narty w Alpy, czy masz w planach zwiedzanie Zakopanego – z pewnością przyda Ci się polisa ubezpieczeniowa. Warto zabezpieczyć się na wypadek urazów, kradzieży czy innych nieprzyjemnych sytuacji. Na KioksPolis.pl w kilka minut znajdziesz najlepszą ofertę dla siebie i Twoich bliskich. Wystarczy wpisać podstawowe dane, by otrzymać zestawienie najbardziej korzystnych opcji od renomowanych ubezpieczalni.

10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

Bezpieczne ferie – zasady

Powyższe punkty dotyczące zasad bezpiecznych ferii zimowych są bardzo ogólne i zawsze trzeba podchodzić do nich indywidualnie. Zdrowy rozsądek jest kluczem do tego, by podczas ferii nikomu nie stała się krzywda. Szukając odpowiedniej polisy, takiej jak ubezpieczenie od wypadku na nartach warto bardzo dokładnie przeczytać wszystkie warunki ubezpieczenia. Zawsze są one do wglądu w OWU, które zawierają najważniejsze detale dla osoby ubezpieczonej. Często opłaca się dokupić dodatkowe polisy turystyczne, które nie są drogie, a bardzo praktyczne, gdy dojdzie do jakiejś przykrej niespodzianki podczas  wyjazdu.

Bezpieczeństwo na feriach zimowych to podstawa! By móc ze spokojem ducha oddać się relaksowi i zabawie, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. W razie jakichkolwiek kłopotów uzyskasz niezbędne wsparcie oraz pomoc finansową!

Sprawdź również:

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2023/2024

Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2023/2024

Poznaj mekkę narciarską w Lombardii. Miejscowość, która znajduje się we Włoszech i od razu kojarzy się z sezonem narciarskim. Livigno – bo właśnie o nim mowa – to świetnie przystosowany kurort zimowy, który znajduje się na wysokości 1809 […]

więcej
Pierwszy wyjazd na narty – 5 zasad organizacji

Pierwszy wyjazd na narty – 5 zasad organizacji

Jazda na nartach to wspaniały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jeśli planujesz po raz pierwszy spróbować swoich sił na stoku, musisz odpowiednio przygotować się do takiego urlopu. Radzimy, jak najlepiej zorganizować sobie pierwszy wyjazd na narty! By […]

więcej
Wypadek na nartach – co robić?

Wypadek na nartach – co robić?

Nawet jeśli szusujesz na nartach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, możesz stać się uczestnikiem wypadku – w końcu nie możesz z góry założyć, że każdy narciarz czy snowboardzista przebywający razem z Tobą na stoku będzie zachowywał się wzorowo. […]

więcej
Gruzja: narty i snowboard w sezonie 2023/2024

Gruzja: narty i snowboard w sezonie 2023/2024

Czy Gruzja może kojarzyć się z narciarstwem? Okazuje się, że tak! Gruzja i narty nie są ze sobą kojarzone, jednak w tym kraju panują idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Jeżeli wciąż się zastanawiasz, najwyższy czas przekonać się […]

więcej