10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

Kup ubezpieczenie turystyczne

Ferie zimowe to idealny moment na urlop! Jeśli planujesz spędzić czas ze swoimi znajomymi lub rodziną, warto odpowiednio przygotować się na taki wyjazd. Niezależnie od tego, czy wybierasz się za granicę, czy tylko zwiedzasz Polskę. Przedstawiamy 10 zasad jak zadbać o bezpieczeństwo na feriach!

10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

  1. Przygotuj auto do podróży

Zanim wyruszysz w trasę, koniecznie wykonaj przegląd samochodu. Pamiętaj o oponach zimowych, miotełce do odśnieżania, skrobaczce do śniegu oraz preparatach rozmrażających.

  1. Zorganizuj komfortowy nocleg

Zarezerwuj miejsca w sprawdzonym ośrodku, położonym blisko najlepszych terenów i atrakcji. Przed zakupem sprawdź opinie klientów oraz upewnij się, że na miejscu są dostępne wszelkie udogodnienia, jak np. miejsce parkingowe, WiFi, restauracja itp.

  1. Zawsze zadbaj o stosowny ubiór

Przed wyjściem na zewnątrz sprawdzaj prognozy pogody. Szczególnie w górach aura potrafi gwałtownie się zmieniać. Ubieraj się nawet cieplej niż trzeba – w razie czego zdejmiesz jedną z części garderoby. W odwrotnej sytuacji możesz się w najlepszym przypadku mocno przeziębić.

  1. Wybieraj jedynie bezpieczne miejsca na spacery czy zabawy

Planując atrakcje, wybieraj wyłącznie strzeżone, znane lokacje. Wędrówki po dzikich terenach brzmią kusząco, ale mogą skończyć się tragicznie. Pilnuj, by dzieci bawiły się jedynie na dostosowanych do tego stokach, placach itp.

  1. Korzystaj wyłącznie ze sprawnego sprzętu

Jeśli planujesz szaleństwo na stoku, koniecznie skontroluj posiadany sprzęt. Zadbaj o to, by Twoi bliscy również posiadali wyłącznie w pełni sprawne akcesoria.

  1. Nie wchodź na niestrzeżone lodowiska czy zamarznięte zbiorniki wodne

Miłośnicy jazdy na łyżwach czy lodowych ślizgawek wyszaleć się mogą jedynie na specjalnych lodowiskach. Absolutnie nie wolno wchodzić na niestrzeżone zmarznięte zbiorniki wodne – nawet jeśli wydaje Ci się, że pokrywa lodu jest solidna.

  1. Wybieraj szlaki dostosowane do możliwości wszystkich uczestników wycieczki

Planując wspólne wyprawy ze znajomymi lub z rodziną, weź pod uwagę możliwości fizyczne wszystkich osób. Być może dla Ciebie wybrany szlak to pestka, ale czy poradzą sobie z nim np. dzieci czy osoby starsze?

  1. Ogranicz spożywanie alkoholu

Na urlopie wiele osób – w celu rozluźnienia – chętniej sięga po napoje alkoholowe. Zimą stan upojenia jest jednak wyjątkowo niebezpieczny. Ogranicz się do kieliszka wina lub szklanki piwa do kolacji w schronisku czy hotelu i nie wychodź już na zewnątrz po jego spożyciu.

  1. Nie wychodź w odosobnione miejsca po zmroku

Nie planuj żadnych wyjść w góry czy inne odludne miejsca po zmroku. W nocy temperatura gwałtownie spada, dużo trudniej znaleźć jest osobę, która się zgubiła, a także pomóc osobie, która uległa wypadkowi.

  1. Zainwestuj w odpowiednie ubezpieczenie

Niezależnie od tego, czy jedziesz na narty w Alpy, czy masz w planach zwiedzanie Zakopanego – z pewnością przyda Ci się polisa ubezpieczeniowa. Warto zabezpieczyć się na wypadek urazów, kradzieży czy innych nieprzyjemnych sytuacji. Na KioksPolis.pl w kilka minut znajdziesz najlepszą ofertę dla siebie i Twoich bliskich. Wystarczy wpisać podstawowe dane, by otrzymać zestawienie najbardziej korzystnych opcji od renomowanych ubezpieczalni.

10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

Bezpieczeństwo na feriach zimowych to podstawa! By móc ze spokojem ducha oddać się relaksowi i zabawie, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. W razie jakichkolwiek kłopotów uzyskasz niezbędne wsparcie oraz pomoc finansową!

 

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Gdzie na narty za granicę – przegląd tras dla amatorów i doświadczonych narciarzy

Gdzie na narty za granicę – przegląd tras dla amatorów i doświadczonych narciarzy

W Polsce warunki do uprawiania sportów zimowych nie zawsze są idealne i często niełatwo jest zgrać wolny weekend z odpowiednią pogodą. Najlepiej więc udać się za granicę, szczególnie jeśli chcesz pojeździć dłużej. Sprawdź, gdzie na narty warto udać […]

więcej
Najczęściej spotykane wypadki na nartach! Co uwzględnić w ubezpieczeniu?

Najczęściej spotykane wypadki na nartach! Co uwzględnić w ubezpieczeniu?

Szusowanie po ośnieżonych stokach to świetna zabawa, o ile zachowasz odpowiednie środki bezpieczeństwa – w przeciwnym razie musisz liczyć się z bolesną kontuzją, a nawet długą rehabilitacją. Zobacz, jakie urazy dotykają narciarzy najczęściej i jakie ubezpieczenie na narty […]

więcej
Narty Włochy – sezon 2019/2020. Podpowiadamy, jak przygotować się do wyjazdu!

Narty Włochy – sezon 2019/2020. Podpowiadamy, jak przygotować się do wyjazdu!

Kraje śródziemnomorskie mają niesamowity klimat, kuchnię i kulturę. Z tego względu są odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Do Włoch warto przyjechać nie tylko latem, by korzystać z pięknych plaż. Także zimą można zorganizować we Włoszech niezwykły urlop. Wskazujemy, […]

więcej
Wypadek na nartach – co robić?

Wypadek na nartach – co robić?

Nawet jeśli szusujesz na nartach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, możesz stać się uczestnikiem wypadku – w końcu nie możesz z góry założyć, że każdy narciarz czy snowboardzista przebywający razem z Tobą na stoku będzie zachowywał się wzorowo. […]

więcej