Czy polisa przesłana e-mailem jest ważna? Wyjaśniamy!

Czy polisa przesłana e-mailem jest ważna? Wyjaśniamy!

3.5/5 - (Ocen: 2)

Kalkulator OC
Kupno ubezpieczenia przez Internet jest niezwykle proste i wygodne. Wiele osób zastanawia się jednak, czy dokumenty w formie elektronicznej mają moc prawną. Wyjaśniamy, czy polisa przesłana e-mailem jest ważna!

W Sieci można znaleźć sprzeczne informacje na temat tego, czy ubezpieczenie OC kupione przez Internet działa dokładnie tak samo, jak to nabyte u agenta lub w oddziale. Sporo obaw budzi m.in. brak fizycznego podpisu, umowa w formie elektronicznej, ale też lęk przed sfałszowaniem całej transakcji. Dowiedz się, czy polisa przesłana e-mailem jest ważna!

Czy polisa przesłana e-mailem jest ważna?

Współcześnie za pośrednictwem Sieci można kupić już niemalże wszystko. Bez problemu da się także w ten sposób załatwić wiele formalności urzędniczych i nie tylko. Mimo to, nadal nie brak osób, które zastanawiają się, czy polisa przesłana e-mailem jest ważna. Ubezpieczenia wykupione przez Internet są jak najbardziej prawdziwe. Ich umowa działa dokładnie tak samo, jak ta podpisana osobiście w oddziale towarzystwa lub przy agencie. Tyczy się to nie tylko polis komunikacyjnych, ale też wszystkich innych, np. turystycznych czy ubezpieczenia NNW.

Jak jednak sprawdzić, czy transakcja jest legalna? Najlepiej jest wykonywać ją w sprawdzonych miejscach, takich jak nasza strona. Płatności online są profesjonalnie chronione, dlatego ma się pewność, że rzeczywiście przelewa się pieniądze na poczet składki ubezpieczeniowej.

Czy polisę zakupioną przez Internet trzeba wydrukować?

Czy polisę zakupioną przez Internet trzeba wydrukować?

Wiele osób zastanawia się, czy polisę przesłaną e-mailem trzeba wydrukować i zanieść gdzieś do podpisu. Nie ma absolutnie takiej konieczności! W zupełności wystarczy podpis elektroniczny. Czasem konieczne będzie wydrukowanie i podpisanie umowy w domu, po to by następnie ją zeskanować i wysłać do ubezpieczalni. Nie ma jednak obowiązku posiadania papierowej kopii umowy. Niektórzy wolą jednak mieć ją zawsze przy sobie. Szczególnie kierowcy wożą w pojeździe np. kopie ubezpieczenia Assistance. Dzięki temu nawet w dużym stresie mogą znaleźć potrzebny numer infolinii, a w razie potrzeby przedstawią dokument mechanikowi czy kierowcy lawety. Niektórzy zabierają ze sobą także OC czy nawet ubezpieczenie AC. Równie dobrze można je jednak sprawdzić lub pokazać na ekranie smartfona. Podczas kontroli policyjnej funkcjonariusze korzystają z kolei ze specjalnego systemu, dlatego po numerze rejestracyjnym lub VIN mogą uzyskać wszystkie niezbędne informacje.

Jak znaleźć korzystną polisę online?

Jak znaleźć korzystną polisę online?

Wykupienie polisy online to najszybszy i najwygodniejszy sposób na to, by znaleźć najtańsze OC. Po zakupie auta trzeba ubezpieczyć je już w dniu rejestracji, dlatego wykonanie transakcji przez Internet jest najlepszym rozwiązaniem. Na naszej stronie możesz skorzystać z wygodnego formularza, który wyszuka i porówna oferty polis dostosowane do Twoich potrzeb. Wystarczy podać kilka podstawowych danych – kalkulator OC AC obliczy wysokość składek, po czym posegreguje wyniki pod względem ich wysokości. W ten sposób możesz wyselekcjonować najkorzystniejsze opcje, by następnie dokładnie je przeanalizować. Jeśli znajdziesz już najlepszą polisę, kupisz ją za pomocą kilku kliknięć!

Nie powinno się mieć żadnych wątpliwości co do tego, czy polisa przesłana e-mailem jest ważna. Jeśli chcesz szybko, wygodnie i korzystnie zdobyć ubezpieczenie, wykup je przez Internet. Porównaj dostępne oferty, by znaleźć opcję w najlepszej cenie!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Szkoda całkowita z OC i AC? Na co uważać?

Szkoda całkowita z OC i AC? Na co uważać?

Wysokość wypłaconego odszkodowania z OC lub AC w dużej mierze zależy od tego, czy szkoda została zakwalifikowana jako częściowa czy całkowita. To właśnie druga z tych możliwości budzi sporo wątpliwości, gdyż może kosztować ubezpieczyciela znacznie mniej. Zobacz, co […]

więcej
Ubezpieczenie komunikacyjne NNW – opcja czy konieczność?

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW – opcja czy konieczność?

Kiedy kupujesz OC w nowym towarzystwie ubezpieczeniowym, może zostać Ci zaproponowana jedna z dodatkowych polis: AC, assistance czy NNW. Ta ostatnia stanowi zabezpieczenie dla kierowcy oraz współpasażerów podczas wypadku lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, do których może dojść podczas […]

więcej
Miałeś stłuczkę? Zobacz, jak dopełnić formalności

Miałeś stłuczkę? Zobacz, jak dopełnić formalności

Jechałeś do pracy lub wracałeś do domu i przydarzyła Cię się stłuczka samochodowa nie z Twojej winy? Nie martw się. Teraz najważniejszą rzeczą jest dopełnienie formalności. Sprawdź, jak napisać oświadczenie kolizji drogowej i z czyim towarzystwem ubezpieczeniowym się […]

więcej
Samochód zastępczy z OC – kiedy się należy i na jak długo?

Samochód zastępczy z OC – kiedy się należy i na jak długo?

Twoje auto zostało uszkodzone w kolizji lub wypadku samochodowym, skutkiem czego wylądowało w warsztacie? Zostałeś tym samym pozbawiony środku transportu i martwisz się, że będziesz zmuszony dojeżdżać komunikacją miejską lub wydać krocie na taksówki? Sprawdź, czy przysługuje Ci […]

więcej