Wakacje w Izraelu – co powinno zawierać ubezpieczenie?

Wakacje w Izraelu – co powinno zawierać ubezpieczenie?

Kup ubezpieczenie turystyczne
Wyjazd do Izraela może mieć znaczenie nie tylko religijne, ale też czysto turystyczne. Ten niezwykły kraj ma do zaoferowania sporo zabytków oraz innych atrakcji. Jeśli marzy Ci się zwiedzanie Jerozolimy, nurkowanie w Morzu Martwym czy zobaczenie na własne oczy pustyni Judzkiej, powinieneś się odpowiednio przygotować. Podpowiadamy, co powinno zawierać ubezpieczenie na wakacje w Izraelu!

Bliski wschód to rejony niezwykle piękne i ciekawe, ale też potencjalnie niebezpieczne. Turyści planujący ich zwiedzanie koniecznie muszą zadbać o adekwatną polisę turystyczną. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie do Izraela!

Ubezpieczenie turystyczne Izrael – dlaczego warto je wykupić?

Na terenach podległych Palestyńskiej Władzy Narodowej może dochodzić do starć zbrojnych, demonstracji i zamieszek. Z tego względu Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca wszystkim podróżującym, by przed wyjazdem wykupili ubezpieczenie turystyczne Izrael. Oczywiście nie wszędzie zagrożenie jest na tyle realne, by nieustannie się go obawiać. Podczas spokojnego urlopu – mimo wszystko – można też mieć po prostu wypadek lub inne nieprzyjemne zdarzenie.

Upał, odmienna kuchnia i obca flora bakteryjna mogą przyczynić się do kłopotów ze zdrowiem. Podczas zwiedzania zawsze można też przypadkiem np. się pośliznąć i złamać rękę. Leczenie w Izraelu jest bardzo drogie. Przeciętna cena wizyty u lekarza wynosi nawet do 1000 zł. Dobowy pobyt w szpitalu to z kolei do 5000 zł. Jakiekolwiek problemy mogą więc narazić turystów na ogromne wydatki.

Ubezpieczenie turystyczne Izrael – dlaczego warto je wykupić?
W każdej chwili można także po prostu zgubić coś cennego lub zostać okradzionym. Osoby zabierające ze sobą np. lustrzankę, laptopa czy drogiego smartfona koniecznie powinny zainwestować w ubezpieczenie turystyczne Izrael. Szczególnie kłopotliwa jest też utrata portfela – odpowiednia polisa gwarantuje jednak pomoc w takiej sytuacji.

Jeśli planuje się podróżowanie samochodem, oczywiście zawsze istnieje ryzyko kolizji drogowej czy wypadku. Koszty naprawy oraz odszkodowania, w przeliczeniu z szekli na złotówki, potrafią zaskoczyć. Takie kwoty są wysokie nawet w ojczystym kraju, a za granicą są kilkukrotnie większe.

Ubezpieczenie Izrael – co powinno obejmować?

Zgodnie z zaleceniami MSZ, ubezpieczenie Izrael przede wszystkim powinno oferować sumę gwarantowaną na leczenie w wysokości co najmniej 100 tys. euro. Najrozsądniej jest wybrać opcje, które obejmują koszty hospitalizacji, transportu medycznego i akcji ratunkowych. Niezwykle ważne jest też to, by polisa gwarantowała zorganizowanie przewozu do kraju, jeśli zaistnieje taka potrzeba lub konieczność.

Obowiązkowymi elementami ubezpieczenia do Izraela powinny być także OC, NNW oraz Assistance. Dzięki temu ma się pewność, że otrzyma się należne wsparcie finansowe (i nie tylko), niezależnie od okoliczności. Osoby przemieszczające się pojazdami mechanicznymi są zobowiązane także do posiadania Zielonej Karty.

Z dodatkowych świadczeń na pewno warto wybrać ubezpieczenie bagażu, portfela, dokumentów itp. Można znaleźć warianty zapewniające ochronę całego mienia zabranego w podróż, ale też opcje zabezpieczające jego konkretne elementy, np. elektronikę lub sprzęt sportowy. Wiele firm proponuje także rozszerzenia obejmujące działania terrorystyczne czy działania zbrojne.

Ubezpieczenie do Izraela – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Wpisując w wyszukiwarkę hasło „ubezpieczenie Izrael” otrzymuje się setki wyników. Przeglądanie wszystkich ofert mogłoby zająć nawet kilka dni – nie wystarczy tylko sprawdzenie ceny, trzeba także zapoznać się z dokładnymi warunkami umowy. Dzięki naszej porównywarce można jednak nawet już w kilkanaście minut wybrać najlepszą opcję.

Ubezpieczenie do Izraela – jak znaleźć najlepszą ofertę?
Man and woman reaching sea while travelling Middle East
Na naszej stronie znajdziesz krótki, przejrzysty formularz. Wypełnij go wpisując swoje dane oraz zaznacz określone preferencje. W mniej niż minutę otrzymasz gotowe zestawienie najlepszych polis od znanych ubezpieczycieli, wraz z wyliczoną ceną składki. W ten sposób możesz najwygodniej i najszybciej porównać warianty

dostosowane do Twoich potrzeb, by wykupić najlepsze ubezpieczenie do Izraela!

Zanim wyjedziesz zwiedzać piękny Bliski Wschód, zadbaj o swoje bezpieczeństwo wykupując w naszym kalkulatorze turystycznym odpowiednie ubezpieczenie. Wybierając odpowiednią polisę możesz ze spokojem skupić się na wypoczynku, ponieważ w razie jakichkolwiek kłopotów otrzymasz niezbędne wsparcie. Wybierz najlepsze ubezpieczenie do Izraela!

 

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Wakacje w Chorwacji – przegląd cen oraz dojazdu

Wakacje w Chorwacji – przegląd cen oraz dojazdu

Chorwacja jest jedną z popularniejszych destynacji, jeśli chodzi o wakacje Polaków. Stosunkowo korzystne ceny, urocze krajobrazy, przyjaźni mieszkańcy, dogodna pogoda i smaczne jedzenie zachęcają do odwiedzin i wypoczynku. Postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztuje dojazd do Chorwacji, a także ile […]

więcej
Czy Turcja jest bezpieczna? Przeczytaj przed podróżą

Czy Turcja jest bezpieczna? Przeczytaj przed podróżą

Przekonaj się, czy w Turcji jest bezpiecznie, by zadecydować o tegorocznym kierunku wyjazdu na wakacje. Poznaj oficjalne stanowisko Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Sprawdź również, jakie kroki podjąć, by zachować bezpieczeństwo w Turcji, jeżeli zdecydujesz się na wyjazd. Ochroń siebie […]

więcej
Najtańsze propozycje wakacji w Europie – zobacz, jeśli chcesz zaoszczędzić

Najtańsze propozycje wakacji w Europie – zobacz, jeśli chcesz zaoszczędzić

Dane Eurostatu nie kłamią. Wyjazd za granicę nie musi być drogi, jeśli wcześniej sprawdzisz, gdzie są najlepsze ceny. Najtańsze wakacje w Europie czekają! Sprawdziliśmy, jak wygląda porównanie cen żywności czy usług hotelowych w UE. Zobacz, gdzie warto pojechać […]

więcej
Ubezpieczenie do Holandii – kiedy należy je wykupić?

Ubezpieczenie do Holandii – kiedy należy je wykupić?

Holandia jest pięknym i ciekawym krajem, chętnie wybieranym przez turystów jako cel swoich wakacyjnych podróży. Chociaż jest to państwo należące do Unii Europejskiej, dodatkowa polisa turystyczna jest wskazana przy dłuższych pobytach. Wyjaśniamy, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie do Holandii […]

więcej