Ubezpieczenie na Filipiny – 3 rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim je wykupisz

Ubezpieczenie na Filipiny – 3 rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim je wykupisz

Kup ubezpieczenie turystyczne

Filipiny są zachwycającym krajem wyspiarskim. Tropikalny klimat i odmienna kultura sprzyjają niestety różnym kłopotom. By w razie jakichkolwiek problemów nie być zmuszonym do zmierzenia się z poważnymi konsekwencjami, najrozsądniej jest zadbać o odpowiednią polisę. Radzimy, na co zwrócić uwagę przy zakupie, by wybrać najlepsze ubezpieczenie na Filipiny!

Lasy tropikalne, piękne białe plaże, rafy koralowe i endemiczna fauna przyciągają miliony turystów. Wymarzone wakacje mogą jednak niestety zepsuć m.in. rzadkie choroby, specyficzny klimat czy gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne. By uchronić się przed ogromnymi wydatkami oraz innymi kłopotami, należy wykupić dobre ubezpieczenie na Filipiny. Dowiedz się, jakie ono powinno być!

Sprawdź wysokość kwot na koszty leczenia, NNW i OC

wakacje na Filipinach

Podczas wakacji na Filipinach turyści mogą obawiać się różnych niebezpieczeństw. Szczególnie groźne są tropikalne choroby, których leczenie może trwać bardzo długi czas i wymagać drogiej terapii. Miejscowe jedzenie, a nawet woda z kranu mogą stać się przyczyną poważnych zatruć pokarmowych.

Zagrożeniem dla życia i zdrowia są także dzikie zwierzęta – szczególnie insekty oraz wodne drapieżniki. Korzystanie z uroków plaż czy kąpiele w oceanie mogą mieć bardzo nieprzyjemne skutki – rafy koralowe są równie piękne, co niebezpieczne.

W razie jakichkolwiek kłopotów ze zdrowiem, wizyty w źle zaopatrzonych publicznych placówkach byłoby nierozsądne. Ponieważ leczenie prywatne jest niezwykle drogie, koniecznie należy wybrać polisę z wysoką kwotą gwarantowaną, tj. minimum 50 tys. euro.

Położenie geograficzne Filipin sprawia, że są narażone na katastrofy naturalne. Klimat równikowy powoduje tajfuny, a bliskość Pacyficznego Pierścienia Ognia (zwanego także Okołopacyficznym Pasem Sejsmicznym) wywołuje do 90% wszystkich występujących trzęsień ziemi. Obowiązkowo należy więc wybrać polisę z ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków, z możliwie największą pulą na odszkodowania.

Przydatne z pewnością może być też ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – wakacyjny nastrój sprzyja rozkojarzeniu, więc i wyrządzaniu przypadkowych szkód. Warto jednak zadbać o klauzulę alkoholową – wiele ubezpieczalni odmawia pokrycia kosztów, jeśli w momencie powstania szkody było się pod wpływem alkoholu. Ubezpieczenie na wakacje powinno obejmować możliwie jak najwięcej różnych sytuacji!

Wybierz dodatkowe świadczenia

Zanim wykupi się ubezpieczenie na wyjazd za granicę, należy uważnie przeczytać warunki podpisywanej umowy. Nie wszystkie ubezpieczalnie obejmują w kosztach leczenia np. choroby tropikalne. Często można je jednak wybrać jako dodatkowe świadczenie.

Z innych przydatnych polis, zwykle oferowanych jako rozszerzenia, można wymienić ubezpieczenie bagażu, dokumentów, sprzętu sportowego itp. W razie uszkodzenia lub utraty prywatnych rzeczy nie tylko uzyskuje się odszkodowanie, ale wiele firm zapewnia także niezbędne środki, które pozwalają kontynuować wypoczynek lub ułatwiają powrót do domu. Jeśli ma się zamiar uprawiać sporty ekstremalne, warto dodatkowo ubezpieczyć się na okoliczność jakichkolwiek wypadków.

Znajdź najbardziej korzystną ofertę

Ubezpieczenie na Filipiny

Ubezpieczenie na Filipiny wbrew pozorom wcale nie musi być drogie. Składka dzienna może wynosić tylko kilka złotych! Jak jednak znaleźć taką polisę? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z naszej porównywarki ubezpieczeń. Wypełnienie krótkiego formularza online pozwala uzyskać gotowe zestawienie najlepszych ofert renomowanych firm. Kalkulator od razu oblicza wysokość składki, uwzględniając wszystkie zniżki oraz promocje. Dzięki temu można szybko znaleźć i kupić kompleksowe, a przy tym tanie ubezpieczenie turystyczne online!

Korzystne ubezpieczenie na Filipiny powoli Ci się w pełni cieszyć wakacjami w tym pięknym miejscu. Nie ryzykuj ogromnych wydatków i innych nieprzyjemności! Zadbaj o to, by Twój pobyt przysporzył Ci więcej radości, niż problemów!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ubezpieczenie do Australii – co musisz o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie do Australii – co musisz o nim wiedzieć?

Marzysz o tym, by surfować po wodach Oceanu, zobaczyć na własne oczy kangury i poznać egzotyczną kulturę aborygenów? Zanim zdecydujesz się na wyjazd,  musisz koniecznie się odpowiednio przygotować do podróży. Wyjaśniamy, dlaczego należy wykupić ubezpieczenie turystyczne do Australii […]

więcej
Wakacje w Izraelu – co powinno zawierać ubezpieczenie?

Wakacje w Izraelu – co powinno zawierać ubezpieczenie?

Wyjazd do Izraela może mieć znaczenie nie tylko religijne, ale też czysto turystyczne. Ten niezwykły kraj ma do zaoferowania sporo zabytków oraz innych atrakcji. Jeśli marzy Ci się zwiedzanie Jerozolimy, nurkowanie w Morzu Martwym czy zobaczenie na własne […]

więcej
Wyjazd do ciepłych krajów w zimie? Sprawdź listę najatrakcyjniejszych miejsc

Wyjazd do ciepłych krajów w zimie? Sprawdź listę najatrakcyjniejszych miejsc

Niskie temperatury zimą nie są Ci w smak? Może masz ochotę choć na chwilkę przenieść się na rajską wyspę lub magicznie złotą plażę? Oto nasze propozycje na wakacje zimą w ciepłych krajach.

więcej
Wakacje w Chorwacji – przegląd cen oraz dojazdu

Wakacje w Chorwacji – przegląd cen oraz dojazdu

Chorwacja jest jedną z popularniejszych destynacji, jeśli chodzi o wakacje Polaków. Stosunkowo korzystne ceny, urocze krajobrazy, przyjaźni mieszkańcy, dogodna pogoda i smaczne jedzenie zachęcają do odwiedzin i wypoczynku. Postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztuje dojazd do Chorwacji, a także ile […]

więcej