Zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie do Indonezji wybrać? Podpowiadamy!

Zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie do Indonezji wybrać? Podpowiadamy!

Kup ubezpieczenie turystyczne

Indonezja przyciąga turystów spragnionych wypoczynku na rajskich plażach. Niestety – jest to przy tym egzotyczny kraj, w którym na Europejczyków czyha wiele zagrożeń. Przed wyjazdem koniecznie należy więc zadbać o swoje bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie do Indonezji najlepiej się sprawdzi!

Ten wyjątkowy kraj jest prawdziwym tyglem kulturowym, tworzonym przez obywateli z 250 grup etnicznych. W miejscu z tak zróżnicowanymi obyczajami europejski turysta może doświadczyć różnych trudności. Specyficzny klimat oraz daleka odległość od domu mogą być równie problematyczne. By ze spokojem wyjechać na wymarzone wakacje, najrozsądniej jest więc wykupić odpowiednią polisę. Dowiedz się, jakie ubezpieczenie do Indonezji wybrać!

Dlaczego warto ubezpieczyć się przed wyjazdem do Indonezji?

ubezpieczenie do Indonezji

Indonezja jest zachwycającym krajem, który obejmuje ponad 17 tysięcy wysp. Na części z nich znajdują się wulkany, które powodują tsunami i trzęsienia ziemi. Z tego względu wiele terenów jest nękanych przez katastrofy naturalne. Stanowi to ogromne niebezpieczeństwo, w szczególności dla turystów, którzy nie przywykli do takich zagrożeń. W wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych łatwo można ulec wypadkom lub stracić bagaż.

Tak jak w innych tropikalnych krajach, w Indonezji występują groźne, rzadkie choroby. Ich leczenie może wygenerować naprawdę duże koszty. Kłopoty ze zdrowiem mogą pojawić się chociażby w wyniku kontaktu z owadami lub innymi dzikimi zwierzętami, a nawet po spożyciu lokalnych specjałów czy wody z kranu.

Wielu turystów wybiera Indonezję ze względu na możliwość kąpieli oraz nurkowania w oceanie. Takie formy aktywności są również potencjalnie niebezpieczne. Piękne rafy koralowe bywają zdradliwe – można się o nie dotkliwie zranić. W wodzie spotyka się też niekiedy groźne zwierzęta, m.in. meduzy, a nawet rekiny!

Słaba jakość usług w publicznych placówkach medycznych potrafi skutecznie zniechęcić do leczenia, podobnie jak wysokość cen w prywatnych klinikach. Ubezpieczenie do Indonezji musi więc pokrywać koszty związane z pobytem w szpitalu lub wizytami u specjalistów, a także umożliwiać powrót do domu.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie na wakacje w Indonezji?

Ponieważ w Indonezji jest tak wiele zagrożeń dla życia i zdrowia, najważniejsze jest, by wybrać polisę z możliwie największą sumą na koszty leczenia (minimum 50 tys. euro) lub nieograniczonymi usługami medycznymi. Tylko wtedy ma się pewność, że w razie potrzeby otrzyma się profesjonalną pomoc i nie zapłaci za nią ogromnych sum.

Ubezpieczenie do Indonezji powinno mieć również duże kwoty gwarantowane przy polisach następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i odpowiedzialności cywilnej (OC). Trwałego uszczerbku na zdrowiu można doznać nie tylko podczas katastrofy naturalnej, ale też np. w wyniku wypadku. Wakacyjny nastrój sprzyja również rozkojarzeniu, przez które można spowodować szkody. Te zostaną wtedy pokryte przez OC.

Ze względu na duże zagrożenie chorobami tropikalnymi należy wykupić polisę, która obejmuje ich leczenie. Niektóre ubezpieczalnie wyłączają swoją odpowiedzialność w ich przypadku, dlatego przed wyborem polisy koniecznie sprawdź warunki umowy. Czasami można dokupić takie świadczenie jako dodatkową usługę, wraz z ubezpieczeniem bagażu, sprzętu sportowego itp.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie turystyczne online do Indonezji?

Ubezpieczenie do Indonezji

Nasza porównywarka ubezpieczeń pozwala szybko i wygodnie przenalizować najlepsze oferty polis na wyjazd za granicę. Po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymuje się zestawienie najkorzystniejszych wariantów renomowanych ubezpieczalni, z obliczonymi już cenami składek. Po wybraniu najlepszej opcji można od razu przystąpić do jej zakupu. To zdecydowanie najwygodniejszy sposób na to, by znaleźć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Indonezji!

Ubezpieczenie turystyczne online to świetna opcja nawet dla zapominalskich – pozwala nawet w kilkanaście minut znaleźć i wykupić odpowiednią polisę. Nie ma sensu tracić czasu na samodzielne analizowanie setek wariantów. Znajdź najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Indonezji w naszej porównywarce!

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Gdzie pojechać na wakacje w lipcu?

Gdzie pojechać na wakacje w lipcu?

Co roku w lipcu operatorzy turystyczni mogą liczyć na wysokie zyski. Pierwszy miesiąc wakacji jest bowiem okresem dużego zainteresowania wyjazdami turystycznymi za granicę (podobnie jak sierpień). Można oczekiwać, że rok 2019 przyniesie rekordową liczbę wyjazdów zagranicznych naszych rodaków […]

więcej
Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

W związku z pracą lub sprawami prywatnymi musisz wyjechać do kraju, w którym pojawiły się już przypadki zachorowań na koronawirusa? Mycie rąk i noszenie maseczki nie wystarczą. W jaki sposób można się najlepiej zabezpieczyć? Wyjaśniamy, jak zdobyć ubezpieczenie […]

więcej
Wyjazd do ciepłych krajów w zimie? Sprawdź listę najatrakcyjniejszych miejsc

Wyjazd do ciepłych krajów w zimie? Sprawdź listę najatrakcyjniejszych miejsc

Niskie temperatury zimą nie są Ci w smak? Może masz ochotę choć na chwilkę przenieść się na rajską wyspę lub magicznie złotą plażę? Oto nasze propozycje na wakacje zimą w ciepłych krajach.

więcej
Najtańsze propozycje wakacji w Europie – zobacz, jeśli chcesz zaoszczędzić

Najtańsze propozycje wakacji w Europie – zobacz, jeśli chcesz zaoszczędzić

Dane Eurostatu nie kłamią. Wyjazd za granicę nie musi być drogi, jeśli wcześniej sprawdzisz, gdzie są najlepsze ceny. Najtańsze wakacje w Europie czekają! Sprawdziliśmy, jak wygląda porównanie cen żywności czy usług hotelowych w UE. Zobacz, gdzie warto pojechać […]

więcej