Ubezpieczenie do Holandii – kiedy należy je wykupić?

Ubezpieczenie do Holandii – kiedy należy je wykupić?

Kup ubezpieczenie turystyczne

Holandia jest pięknym i ciekawym krajem, chętnie wybieranym przez turystów jako cel swoich wakacyjnych podróży. Chociaż jest to państwo należące do Unii Europejskiej, dodatkowa polisa turystyczna jest wskazana przy dłuższych pobytach. Wyjaśniamy, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie do Holandii i kiedy może się ono przydać!

Chociaż większość kojarzy ten kraj z polami tulipanów, wiatrakami i wolnym Amsterdamem, państwo to ma znacznie więcej do zaoferowania, więc przyciąga rocznie miliony turystów. Niestety – nawet najbardziej udane wakacje mogą zostać przerwane przez chorobę lub nagły wypadek. Dowiedz się, jakie ubezpieczenie do Holandii zagwarantuje Ci najlepszą ochronę!

EKUZ od ZUSu a prywatne ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Ubezpieczenie do Holandii

Ponieważ Holandia jest krajem należącym do Unii Europejskiej, uznawana jest w niej Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (skrót: EKUZ). Jest to dokument wystawiany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Potwierdza fakt ubezpieczenia w Polsce i uprawnia do uzyskania bezpłatnej, podstawowej pomocy medycznej. W razie potrzeby bardziej zaawansowanego leczenia, wszystkie koszty trzeba pokryć z własnej kieszeni. Podobnie będzie w sytuacji, w której konieczny jest transport do kraju.

Prywatnie wykupione ubezpieczenie na wakacje nie tylko gwarantuje kompleksową pomoc medyczną, ale także odszkodowanie w razie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu można leczyć się w najlepszych klinikach oraz zasięgać porady specjalistów, a wszystkie koszty zostaną pokryte przez polisę. Co więcej, można wykupić szereg dodatkowych świadczeń, obejmujących np. bagaż czy sprzęt sportowy.

Chociaż EKUZ jest wydawana bezpłatnie, nie jest wystarczającym zabezpieczeniem na wyjazd – nie obejmuje np. transportu medycznego oraz nie pokrywa świadczeń w prywatnych klinikach. Ubezpieczenie do Holandii najrozsądniej jest więc wykupić prywatnie. Sam Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca zresztą do takiego podejścia.

Co powinno zawierać ubezpieczenie na wakacje w Holandii?

Ubezpieczenie do Holandii

Chociaż holenderska służba zdrowia reprezentuje zbliżony (a nawet lepszy) poziom jak w Polsce, na wakacjach może przytrafić się nam naprawdę poważny wypadek lub możemy ciężko zachorować. Za granicą za leczenie prywatne z pewnością zapłaci się dużo więcej, niż w kraju. Polisa turystyczna może pokryć koszty rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy euro. Dobra oferta powinna obejmować również organizację transportu medycznego do kraju.

Niestety, czasem przydatne może okazać się ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jeśli podczas wakacji dozna się trwałego uszczerbku na zdrowiu lub straci się życie, ubezpieczalnia wypłaci wysokie odszkodowanie. Pieniądze można przeznaczyć na leczenie, rehabilitację lub pogrzeb.

Bardzo przydatne jest także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Wakacyjny nastrój sprzyja rozkojarzeniu. W takim stanie można niestety spowodować szkody, np. w hotelu. Polisa OC pokryje także takie koszty. Warto jednak sprawdzić, czy wybrana firma ubezpieczeniowa posiada klauzulę alkoholową – większość towarzystw nie zwraca pieniędzy, gdy szkoda została spowodowana po spożyciu napojów wyskokowych.

Ubezpieczenie do Holandii warto poszerzyć o dodatkowe świadczenia, takie jak np. polisa na bagaż, dokumenty, sprzęt sportowy itp. W razie utraty lub uszkodzenia posiadanych przedmiotów otrzymuje się stosowne odszkodowanie, a często też i pieniądze na podstawowe środki, niezbędne do kontynuowania wypoczynku.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie turystyczne online na wyjazd do Holandii?

Chcąc dokładnie przeanalizować oferty wszystkich ubezpieczalni można stracić wiele czasu. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej porównywarki ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić krótki formularz, by otrzymać zestawienie najlepszych opcji z obliczonymi już cenami składek. Po wybraniu najlepszego wariantu od razu można go zakupić. To zdecydowanie najszybszy i najwygodniejszy sposób na ubezpieczenie turystyczne online!

Planując wyjazd do Holandii warto wykupić odpowiednią polisę turystyczną. Nigdy nie wiadomo, kiedy może przytrafić Ci się coś złego, dlatego rozsądnie jest się zabezpieczyć. Zagwarantuj sobie spokój ducha na wakacjach!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Kolonie i obozy dla dzieci. Czy warto dodatkowo ubezpieczyć dziecko?

Kolonie i obozy dla dzieci. Czy warto dodatkowo ubezpieczyć dziecko?

Wakacje, ferie zimowe, kolonie czy zielone szkoły. Czy rodzic powinien wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne dla dziecka? Co z wyjazdami za granicę? Jakie się obowiązki organizatora wyjazdu? O czym warto pamiętać, aby bezpiecznie wysłać dziecko na wypoczynek? Sprawdź w […]

więcej
Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Aktywność turystyczna Polaków rośnie z roku na rok. Większość rodzin regularnie wybiera się na wakacje lub urlop nawet dwa razy w roku. Mimo wszystko nie każdy zdaje sobie sprawę, że przed urlopem warto się ubezpieczyć, zwłaszcza, gdy wyjeżdża […]

więcej
Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

Dane dotyczące popularności zagranicznych wyjazdów potwierdzają, że statystyczny polski turysta nadal nie wypoczywa bardzo daleko od domu. Wystarczy wspomnieć, że około połowa naszych rodaków wyjeżdzających za granicę z pomocą biur podróży wybiera Grecję, Bułgarię lub Hiszpanię. Nawet Egipt […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne do Rosji – co powinno zawierać?

Ubezpieczenie turystyczne do Rosji – co powinno zawierać?

Rosja jest ogromnym, niezwykle barwnym i ciekawym krajem. Wyjątkowa kultura tego państwa przyciąga rocznie setki tysięcy turystów. Co jednak trzeba przygotować, by móc wybrać się w podróż do naszych wschodnich sąsiadów? Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne do […]

więcej