Narty w Szwajcarii w 2021

Narty w Szwajcarii w 2021

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa pokrzyżowały plany wielu miłośnikom sportów zimowych. Zastanawiasz się, jak spędzić tegoroczny urlop? Chociaż póki co w Polsce, Włoszech czy na Słowacji stoki są zamknięte, w niektórych krajach nadal można z nich korzystać. Podpowiadamy, jak zorganizować wyjazd na narty w Szwajcarii w 2021!

Szwajcaria to niewielki kraj, który słynie z pysznych serów, najlepszych na świecie producentów zegarków, a także niesamowitych stoków. Względnie opanował sytuację epidemiologiczną, na bieżąco wprowadzając nowe, stosowne ograniczenia i zalecenia. Dzięki temu ośrodki narciarskie mogły pozostać otwarte. Każdy wyjazd za granice wiąże się jednak obecnie z pewnym ryzykiem, dlatego trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Dowiedz się, jak wyglądają narty w Szwajcarii w 2021!

Narty w Szwajcarii w 2021 a COVID-19

W Szwajcarii od 23 grudnia 2020 prowadzona jest intensywna kampania szczepień przeciwko COVID-19. Rząd oraz władze poszczególnych kantonów już od początku pandemii błyskawicznie reagują na przyrosty zachorowań. Od 18 stycznia 2021 roku zaostrzono restrykcje w całym kraju. Zamknięto sklepy, a także placówki kulturalne, obiekty sportowe, kluby, puby i restauracje. Wprowadzono również ograniczenia dotyczące spotkań towarzyskich. Obostrzenia mają obowiązywać do końca lutego.

Czy narty w Szwajcarii w 2021 roku to dobry pomysł? Jeśli będziemy się stosować do wszelkich zasad bezpieczeństwa, taki wyjazd jak najbardziej może się udać.

Narty w Szwajcarii w 2021 a COVID-19

Przebywanie na stoku jest raczej niegroźne, a aktywność fizyczna na świeżym powietrzu przyda się wielu osobom. W najlepszych kurortach regularnie przeprowadza się akcje testowania turystów oraz mieszkańców. Ośrodki narciarskie są otwarte, ale ich obsługa przestrzega zaostrzonych zasad bezpieczeństwa.

Wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę hasło „Szwajcaria narty”, by uzyskać informacje o ewentualnej kwarantannie. Po 31 stycznia 2021 obowiązek odbywania kwarantanny po powrocie do naszego kraju zostaje zniesiony, ale warto śledzić ogłoszenia, ponieważ kwestia ta może ulec zmianie.

Szwajcaria narty 2021 – gdzie pojechać?

Przeglądając oferty z kategorii „narty Szwajcaria” można stracić głowę. Jako że kraj ten wręcz specjalizuje się w turystyce zimowej, jest w nim mnogość wyjątkowych regionów i kurortów. Gdzie szczególnie warto pojechać? Wybraliśmy kilka najciekawszych opcji:

  • Laax narty – ośrodek posiada doskonale przygotowane, szerokie nartostrady oraz 224 km tras i 4 snowparki. Resort co roku jest poddawany licznym modernizacjom. W 2014 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego narciarskiego regionu w Szwajcarii od World Ski Awards.
  • Zermatt narty – zdaniem wielu osób kurort z najpiękniejszą panoramą w całej Szwajcarii. Zimą oferuje aż 360 kilometrów idealnie przygotowanych tras. Są wyjątkowo zróżnicowane, ale raczej przystosowane dla dość doświadczonych osób.

Szwajcaria narty 2021 – gdzie pojechać?

Większość tras jest oznaczona kolorem czerwonym (średnio trudne), a aż 20% z nich – czarnym (dla ekspertów).

  • Davos narty – świetny region dla rodzin z dziećmi. Składa się na niego 307 km nartostrad, rozłożonych na pięciu terenach narciarskich (Madrisa, Parsenn, Jakobshorn, Rinerhorn i Pischa). Wybierać można spośród mocno ośnieżonych stoków o różnej trudności, na które da się wjechać za pomocą 57 wyciągów.
  • St Moritz narty – jeden z najbardziej ekskluzywnych ośrodków w Europie. Trasy mają łącznie 350 km, przy czym 70 km z nich jest sztucznie naśnieżanych. Co ciekawe, w regionie tym można jeździć na dwóch pobliskich lodowcach. Kurort jest niezwykle elegancki, dlatego spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.
  • Arosa narty – słoneczny, śnieżny region. Wyróżnia się ciekawą zabudową oraz przytulną atmosferą. Oferuje ok. 70 km starannie przygotowanych tras o różnym stopniu trudności, a także górskie zbocza. Szczególną atrakcją są niesamowicie klimatyczne zimowe szlaki wędrowne.

Narty Szwajcaria 2021 – jak przygotować się do wyjazdu?

W Twoim planerze widnieje już zapis „narty Szwajcaria”? Jeśli chcesz, by ten urlop był na pewno udany, musisz się do niego właściwie przygotować. Zadbaj nie tylko o sprzęt i akcesoria sportowe. Jeśli znalazłeś już zakwaterowanie oraz kupiłeś niezbędne bilety, poświęć chwilę na wybór ubezpieczenia na narty. W razie kłopotów EKUZ na pewno nie wystarczy – ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia najrozsądniej jest wykupić dodatkową polisę.

Nie ma jednak sensu bezmyślnie wpisywać w wyszukiwarkę „Szwajcaria narty ubezpieczenie”. Takie świadczenie trzeba wybrać znacznie uważniej. Powinno pokrywać nie tylko koszty leczenia, ale też akcji ratunkowych, hospitalizacji w związku z chorobą przewlekłą oraz transportu medycznego. Przyda się również ochrona bagażu oraz sprzętu sportowego. Dzięki naszej porównywarce ubezpieczeń turystycznych znacznie łatwiej będzie Ci podjąć ostateczną decyzję. Skorzystaj z formularza na naszej stronie, by wygodnie porównać dostępne oferty od znanych ubezpieczycieli!

Narty w Szwajcarii w 2021 mogą być całkiem udane. Planując taki wyjazd trzeba jednak bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo. Na bieżąco sprawdzaj obostrzenia oraz wykup dobrą polisę turystyczną!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Jak przygotować się na narty w Austrii

Jak przygotować się na narty w Austrii

Wybierasz się na narty do Austrii? Alpy z pewnością przywitają Cię ośnieżonymi stokami i malowniczymi krajobrazami – nie będziesz zawiedziony! Przed wyjazdem zadbaj jednak o swoje bezpieczeństwo i wykup polisę narciarską. Zobacz, jaka będzie odpowiednia w przypadku zimowego […]

więcej
Gdzie na narty TOP najlepszych miejsc dla narciarzy we Włoszech

Gdzie na narty TOP najlepszych miejsc dla narciarzy we Włoszech

Już niedługo sezon narciarski rozpocznie się na dobre. Część osób pozostanie w Polsce i będzie korzystało a naszych, nieco mniej rozbudowanych tras zjazdowych. Ci, którzy dysponują większymi funduszami wybiorą się na zachód Europy. Spośród tych drugich podróżników znaczna […]

więcej
Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Zima tuż tuż – a wraz z nią zimowe szaleństwo na stoku! Jeśli jesteś fanem szusowania po ośnieżonych stokach, z pewnością wiesz, że nietrudno o tragiczny w skutkach wypadek. Przed wyjazdem warto więc wykupić ubezpieczenie narciarskie, które zapewni […]

więcej
10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

Ferie zimowe to idealny moment na urlop! Jeśli planujesz spędzić czas ze swoimi znajomymi lub rodziną, warto odpowiednio przygotować się na taki wyjazd. Niezależnie od tego, czy wybierasz się za granicę, czy tylko zwiedzasz Polskę. Przedstawiamy 10 zasad […]

więcej