Narty w Szwajcarii w 2021

Narty w Szwajcarii w 2021

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa pokrzyżowały plany wielu miłośnikom sportów zimowych. Zastanawiasz się, jak spędzić tegoroczny urlop? Chociaż póki co w Polsce, Włoszech czy na Słowacji stoki są zamknięte, w niektórych krajach nadal można z nich korzystać. Podpowiadamy, jak zorganizować wyjazd na narty w Szwajcarii w 2021!

Szwajcaria to niewielki kraj, który słynie z pysznych serów, najlepszych na świecie producentów zegarków, a także niesamowitych stoków. Względnie opanował sytuację epidemiologiczną, na bieżąco wprowadzając nowe, stosowne ograniczenia i zalecenia. Dzięki temu ośrodki narciarskie mogły pozostać otwarte. Każdy wyjazd za granice wiąże się jednak obecnie z pewnym ryzykiem, dlatego trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Dowiedz się, jak wyglądają narty w Szwajcarii w 2021!

Narty w Szwajcarii w 2021 a COVID-19

W Szwajcarii od 23 grudnia 2020 prowadzona jest intensywna kampania szczepień przeciwko COVID-19. Rząd oraz władze poszczególnych kantonów już od początku pandemii błyskawicznie reagują na przyrosty zachorowań. Od 18 stycznia 2021 roku zaostrzono restrykcje w całym kraju. Zamknięto sklepy, a także placówki kulturalne, obiekty sportowe, kluby, puby i restauracje. Wprowadzono również ograniczenia dotyczące spotkań towarzyskich. Obostrzenia mają obowiązywać do końca lutego.

Czy narty w Szwajcarii w 2021 roku to dobry pomysł? Jeśli będziemy się stosować do wszelkich zasad bezpieczeństwa, taki wyjazd jak najbardziej może się udać.

Narty w Szwajcarii w 2021 a COVID-19

Przebywanie na stoku jest raczej niegroźne, a aktywność fizyczna na świeżym powietrzu przyda się wielu osobom. W najlepszych kurortach regularnie przeprowadza się akcje testowania turystów oraz mieszkańców. Ośrodki narciarskie są otwarte, ale ich obsługa przestrzega zaostrzonych zasad bezpieczeństwa.

Wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę hasło „Szwajcaria narty”, by uzyskać informacje o ewentualnej kwarantannie. Po 31 stycznia 2021 obowiązek odbywania kwarantanny po powrocie do naszego kraju zostaje zniesiony, ale warto śledzić ogłoszenia, ponieważ kwestia ta może ulec zmianie.

Szwajcaria narty 2021 – gdzie pojechać?

Przeglądając oferty z kategorii „narty Szwajcaria” można stracić głowę. Jako że kraj ten wręcz specjalizuje się w turystyce zimowej, jest w nim mnogość wyjątkowych regionów i kurortów. Gdzie szczególnie warto pojechać? Wybraliśmy kilka najciekawszych opcji:

  • Laax narty – ośrodek posiada doskonale przygotowane, szerokie nartostrady oraz 224 km tras i 4 snowparki. Resort co roku jest poddawany licznym modernizacjom. W 2014 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego narciarskiego regionu w Szwajcarii od World Ski Awards.
  • Zermatt narty – zdaniem wielu osób kurort z najpiękniejszą panoramą w całej Szwajcarii. Zimą oferuje aż 360 kilometrów idealnie przygotowanych tras. Są wyjątkowo zróżnicowane, ale raczej przystosowane dla dość doświadczonych osób.

Szwajcaria narty 2021 – gdzie pojechać?

Większość tras jest oznaczona kolorem czerwonym (średnio trudne), a aż 20% z nich – czarnym (dla ekspertów).

  • Davos narty – świetny region dla rodzin z dziećmi. Składa się na niego 307 km nartostrad, rozłożonych na pięciu terenach narciarskich (Madrisa, Parsenn, Jakobshorn, Rinerhorn i Pischa). Wybierać można spośród mocno ośnieżonych stoków o różnej trudności, na które da się wjechać za pomocą 57 wyciągów.
  • St Moritz narty – jeden z najbardziej ekskluzywnych ośrodków w Europie. Trasy mają łącznie 350 km, przy czym 70 km z nich jest sztucznie naśnieżanych. Co ciekawe, w regionie tym można jeździć na dwóch pobliskich lodowcach. Kurort jest niezwykle elegancki, dlatego spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.
  • Arosa narty – słoneczny, śnieżny region. Wyróżnia się ciekawą zabudową oraz przytulną atmosferą. Oferuje ok. 70 km starannie przygotowanych tras o różnym stopniu trudności, a także górskie zbocza. Szczególną atrakcją są niesamowicie klimatyczne zimowe szlaki wędrowne.

Narty Szwajcaria 2021 – jak przygotować się do wyjazdu?

W Twoim planerze widnieje już zapis „narty Szwajcaria”? Jeśli chcesz, by ten urlop był na pewno udany, musisz się do niego właściwie przygotować. Zadbaj nie tylko o sprzęt i akcesoria sportowe. Jeśli znalazłeś już zakwaterowanie oraz kupiłeś niezbędne bilety, poświęć chwilę na wybór ubezpieczenia na narty. W razie kłopotów EKUZ na pewno nie wystarczy – ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia najrozsądniej jest wykupić dodatkową polisę.

Nie ma jednak sensu bezmyślnie wpisywać w wyszukiwarkę „Szwajcaria narty ubezpieczenie”. Takie świadczenie trzeba wybrać znacznie uważniej. Powinno pokrywać nie tylko koszty leczenia, ale też akcji ratunkowych, hospitalizacji w związku z chorobą przewlekłą oraz transportu medycznego. Przyda się również ochrona bagażu oraz sprzętu sportowego. Dzięki naszej porównywarce ubezpieczeń turystycznych znacznie łatwiej będzie Ci podjąć ostateczną decyzję. Skorzystaj z formularza na naszej stronie, by wygodnie porównać dostępne oferty od znanych ubezpieczycieli!

Narty w Szwajcarii w 2021 mogą być całkiem udane. Planując taki wyjazd trzeba jednak bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo. Na bieżąco sprawdzaj obostrzenia oraz wykup dobrą polisę turystyczną!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Poznaj mekkę narciarską w Lombardii. Miejscowość, która znajduje się we Włoszech i od razu kojarzy się z sezonem narciarskim. Livigno – to świetnie przystosowany kurort zimowy, który znajduje się 1809 m n.p.m. To tutaj czeka aż 31 wyciągów […]

więcej
Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Zima tuż tuż – a wraz z nią zimowe szaleństwo na stoku! Jeśli jesteś fanem szusowania po ośnieżonych stokach, z pewnością wiesz, że nietrudno o tragiczny w skutkach wypadek. Przed wyjazdem warto więc wykupić ubezpieczenie narciarskie, które zapewni […]

więcej
Wypadek na nartach – co robić?

Wypadek na nartach – co robić?

Nawet jeśli szusujesz na nartach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, możesz stać się uczestnikiem wypadku – w końcu nie możesz z góry założyć, że każdy narciarz czy snowboardzista przebywający razem z Tobą na stoku będzie zachowywał się wzorowo. […]

więcej
Ubezpieczenie na narty Włochy

Ubezpieczenie na narty Włochy

Jedziesz na narty do Włoch? Nie zapomnij o odpowiednim ubezpieczeniu podróżnym. Alpejskie stoki są piękne i długie, a jazda po nich może być naprawdę ekscytująca. Łatwo się jednak zapomnieć, przeszarżować i doznać urazu bądź kontuzji. Zabezpiecz się, by […]

więcej