Narty w Szwajcarii [SEZON 2023/2024]

Narty w Szwajcarii [SEZON 2023/2024]

5/5 - (Ocen: 1)

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa pokrzyżowały plany wielu miłośnikom sportów zimowych. Zastanawiasz się, jak spędzić tegoroczny urlop? Chociaż póki co w Polsce, Włoszech czy na Słowacji stoki są zamknięte, w niektórych krajach nadal można z nich korzystać. Podpowiadamy, jak zorganizować wyjazd na narty w Szwajcarii w 2024!

Dlaczego warto wybrać Szwajcarię na narciarski wypad? 

Szwajcaria to jeden z popularniejszych krajów wśród miłośników narciarstwa. Znajdziesz tutaj mnóstwo świetnie przygotowanych stoków o różnym stopniu trudności, a na uwagę zasługuje również bogata infrastruktura dodatkowa. Czy niezwykłe alpejskie krajobrazy Szwajcarii mogą wzbogacić doświadczenie jazdy na nartach, oferując nie tylko sportowe emocje, ale też niezapomniane widoki? Krok po kroku rozważymy wszystkie kluczowe aspekty wypadu na narty do Szwajcarii. 

Unikalne atrakcje narciarskie w Szwajcarii 

Szwajcaria to kraj idealny dla narciarzy. Wielość stoków utrzymanych w doskonałym stanie, wyposażonych w armatki śnieżne i oświetlenie, to jedynie niewielki wycinek tego, co znajdą tu miłośnicy sportów zimowych. Nie brakuje tu tras nie tylko zjazdowych, ale również biegowych. Działają lodowiska, snowparki, a niektóre miejscowości zamknięte są dla ruchu samochodowego. Dzięki temu można szaleć na stoku, ciesząc się jednocześnie czystym powietrzem.

Korzyści płynące z wyboru Szwajcarii jako destynacji na narty 

Decydując się na wypoczynek w Szwajcarii, nie musisz martwić się brakiem śniegu. Wytyczone tutaj trasy położone są na tyle wysoko, że białego puchu raczej nie brakuje. Na wypadek niespodzianki ze strony pogody, ośrodki narciarskie dysponują armatkami śnieżnymi, co oznacza, że mogą przygotować trasy również wtedy, kiedy naturalnego śniegu jest stosunkowo niewiele. To oznacza, że w Szwajcarii na pewno uda Ci się poszaleć na stoku. Plusem zimowego wypoczynku w tym kraju jest również możliwość podziwiania wyjątkowych krajobrazów, które wręcz zapierają dech w piersiach. Majestatyczne szczyty gór wzbudzają zachwyt w każdym, kto je zobaczy. Do tego dochodzi stojąca na wysokim poziomie baza noclegowa.

Różne poziomy trudności stoków w szwajcarskich ośrodkach 

W szwajcarskich ośrodkach narciarskich wytyczone zostały trasy o różnym stopniu trudności. Nie brakuje tu tych odpowiednich dla początkujących narciarzy, zadbano o miejsca idealne dla dzieci. Dostępne są trasy dla średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych narciarzy.

Narty w Szwajcarii w 2024 a COVID-19

W Szwajcarii od 23 grudnia 2020 prowadzona jest intensywna kampania szczepień przeciwko COVID-19. Rząd oraz władze poszczególnych kantonów już od początku pandemii błyskawicznie reagują na przyrosty zachorowań. Od 18 stycznia 2021 roku zaostrzono restrykcje w całym kraju. Zamknięto sklepy, a także placówki kulturalne, obiekty sportowe, kluby, puby i restauracje. Wprowadzono również ograniczenia dotyczące spotkań towarzyskich. Obostrzenia obowiązywały do końca lutego 2021.

Aktualnie w Szwajcarii sytuacja związana z COVID-19 nie wpływa już negatywnie na możliwość uprawiania narciarstwa. Ośrodki narciarskie w tym kraju działają bez większych ograniczeń, co jest świetną wiadomością dla miłośników sportów zimowych. Dzięki skutecznym działaniom w zakresie zwalczania pandemii i wysokiemu poziomowi zaszczepienia populacji, ryzyko związane z koronawirusem zostało znacznie zmniejszone. To pozwala na pełne korzystanie z uroków szwajcarskich stoków, bez obaw o zakłócenia spowodowane przez obostrzenia sanitarne. Ośrodki narciarskie nadal przestrzegają pewnych środków bezpieczeństwa, ale nie wpływają one znacząco na komfort i jakość wypoczynku narciarskiego.

Narty w Szwajcarii w 2021 a COVID-19

Narty w Szwajcarii – gdzie najlepiej?

Pierwszym pytaniem, które się nasuwa, jeśli ktoś wybiera się na narty w Szwajcarii, to gdzie będzie najlepiej? Niewątpliwie odpowiedź na pytanie gdzie wybrać się na narty w Europie, by uniknąć obostrzeń nie będzie związana ze Szwajcarią. Wprowadzono tu pewnie restrykcje, jednak nie są one większe, niż w innych krajach europejskich. Rząd Szwajcarii racjonalnie podchodzi do tego zagadnienia, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo turystów, jak również o to, by mogli oni korzystać z lokalnych atrakcji, a w tym ze stoków, lokali gastronomicznych i hoteli.

Szwajcaria narty – kurorty działające podczas pandemii

Aktualnie kurorty nie są pozamykane, więc szukając odpowiedniego miejsca na wyjazd na narty do Szwajcarii, nie trzeba brać pod uwagę lokalnych ograniczeń. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to żeby stosować się do zasad bezpieczeństwa. Wszystkie popularne regiony w Szwajcarii są normalnie otwarte i chętne na przyjmowanie turystów. Osoby chcące dodatkowo się zabezpieczyć, mogą wykupić ubezpieczenie na narty.

Przebywanie na stoku jest raczej niegroźne, a aktywność fizyczna na świeżym powietrzu przyda się wielu osobom. Ośrodki narciarskie są otwarte, a ich obsługa przestrzega wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Gdzie jechać na narty w Szwajcarii? 

Planując wyjazd na narty do Szwajcarii, warto zastanowić się, które ośrodki narciarskie najlepiej spełnią nasze oczekiwania. Szwajcaria, znana z malowniczych krajobrazów i doskonałych warunków do uprawiania narciarstwa, oferuje wiele różnorodnych destynacji. Czy poszukujesz luksusowego kurortu, który oferuje nie tylko świetne trasy, ale również ekskluzywne zakwaterowanie i dodatkowe atrakcje? A może wolisz mniejsze, bardziej kameralne miejscowości, gdzie narty można połączyć z relaksem w otoczeniu alpejskiej przyrody? Szwajcaria oferuje zarówno ośrodki idealne dla rodzin z dziećmi, jak i te, które przyciągają miłośników ekstremalnych sportów zimowych. Sprawdź konkretne miejscowości i ośrodki narciarskie, które warto wziąć pod uwagę planując zimowy wyjazd do Szwajcarii. 

Przegląd najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Szwajcarii: od Les Portes du Soleil do Arosa-Lenzerheide

Przeglądając oferty z kategorii „narty Szwajcaria” można stracić głowę. Jako że kraj ten wręcz specjalizuje się w turystyce zimowej, jest w nim mnogość wyjątkowych regionów i kurortów. Gdzie szczególnie warto pojechać? Wybraliśmy kilka najciekawszych opcji:

Przeglądając oferty z kategorii „narty Szwajcaria” można stracić głowę. Jako że kraj ten wręcz specjalizuje się w turystyce zimowej, jest w nim mnogość wyjątkowych regionów i kurortów. Gdzie szczególnie warto pojechać? Wybraliśmy kilka najciekawszych opcji:

  • Laax narty – ośrodek posiada doskonale przygotowane, szerokie nartostrady oraz 224 km tras i 4 snowparki. Resort co roku jest poddawany licznym modernizacjom. W 2014 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego narciarskiego regionu w Szwajcarii od World Ski Awards.
  • Zermatt narty – zdaniem wielu osób kurort z najpiękniejszą panoramą w całej Szwajcarii. Zimą oferuje aż 360 kilometrów idealnie przygotowanych tras. Są wyjątkowo zróżnicowane, ale raczej przystosowane dla dość doświadczonych osób. 

Większość tras jest oznaczona kolorem czerwonym (średnio trudne), a aż 20% z nich – czarnym (dla ekspertów).

  • Davos narty świetny region dla rodzin z dziećmi. Składa się na niego 307 km nartostrad, rozłożonych na pięciu terenach narciarskich (Madrisa, Parsenn, Jakobshorn, Rinerhorn i Pischa). Wybierać można spośród mocno ośnieżonych stoków o różnej trudności, na które da się wjechać za pomocą 57 wyciągów.
  • St Moritz narty – jeden z najbardziej ekskluzywnych ośrodków w Europie. Trasy mają łącznie 350 km, przy czym 70 km z nich jest sztucznie naśnieżanych. Co ciekawe, w regionie tym można jeździć na dwóch pobliskich lodowcach. Kurort jest niezwykle elegancki, dlatego spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.
  • Arosa Lenzerheide narty – słoneczny, śnieżny region. Wyróżnia się ciekawą zabudową oraz przytulną atmosferą. Oferuje ok. 70 km starannie przygotowanych tras o różnym stopniu trudności, a także górskie zbocza. Szczególną atrakcją są niesamowicie klimatyczne zimowe szlaki wędrowne. 

Szwajcaria narty 2021 – gdzie pojechać?

Szwajcarskie tereny narciarskie off-piste: dla doświadczonych narciarzy 

Off-piste to jazda zarówno na nartach, jak i na desce po głębokim, nietkniętym śniegu. Oznacza to, że jeździ się w miejscach, w których nie są używane ratraki. Szwajcaria pod tym względem ma naprawdę wiele do zaoferowania. Na uwagę miłośników jazdy off-piste czeka tu między innymi teren narciarski Engelberg-Titlis, który oferuje trasę Laub, której kąt nachylenia wynosi aż 45 stopni. Godny polecenia jest także teren Arosa-Lenzerheide ze swoją strefą Lenzerheide Rothorn. Znajdujące się tutaj trasy zachwycają nie tylko pod względem warunków śniegowych – pokonując je, można podziwiać wspaniałe widoki.

Snowparki w Szwajcarii: propozycje dla miłośników snowboardu

Władze terenów dla miłośników sportów zimowych w Szwajcarii pamiętają nie tylko o narciarzach, ale również snowboardzistach. Z myślą o nich utworzone zostały liczne snowparki, które pozwalają na uprawianie freestylu. Jednym z nich jest między innymi snowpark LAAX, który daje niemalże nieograniczone możliwości. Mówiąc o tym miejscu, warto wskazać, że w 2014 roku zostało uhonorowane przez World Ski Award najlepszym regionem narciarskim.

Narty w Szwajcarii – opinie

Wyjazdy na narty w Szwajcarii oraz trasy narciarskie z tamtego regionu zbierają dobre opinie pomimo pandemii. Wszystkie kurorty działają pomimo ograniczeń, a tamtejszy personel stara się zapewnić klientom zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo. Dużą zaletą jest to, że lecąc do Szwajcarii z Polski, nie trzeba przechodzić obowiązkowej kwarantanny na miejscu, a także po powrocie do kraju, co jest dobrą informacją dla osób, które nie mogą sobie na to pozwolić. Stoki narciarskie w Szwajcarii są też przygotowane do przyjęcia turystów tak samo, jak miało to miejsce w poprzednich latach- sytuacja pandemiczna na świecie niczego w tej kwestii nie zmieniła.

Jedynym utrudnieniem jest to, że przed dostaniem się na pokład samolotu, trzeba pokazać test potwierdzający, że jest się zdrowym. Biorąc jednak pod uwagę, jak dynamicznie zmienia się sytuacja na świecie, rząd Szwajcarii na bieżąco dostosowuje się zarówno do globalnych warunków, jak i do tego, co dzieje się lokalnie. To warunkuje fakt, że planując podróż, zawsze trzeba sprawdzać na bieżąco, czy nie wdrożono nowych obostrzeń, które mogą znacząco utrudniać podróżowanie lub korzystanie z lokalnych atrakcji. Szwajcaria nie ma jednak dużego problemu z niewydolną służbą zdrowia, więc nic nie zwiastuje, by w najbliższym czasie miało dojść do jakichś radykalnych kroków ze strony tamtejszych służb.

Narty Szwajcaria 2024– jak przygotować się do wyjazdu?

W Twoim kalendarzu pojawił się już napis narty Szwajcaria? Jeśli chcesz, by ten urlop był na pewno udany, musisz się do niego właściwie przygotować. Zadbaj nie tylko o sprzęt i akcesoria sportowe. Jeśli znalazłeś już zakwaterowanie oraz kupiłeś niezbędne bilety, poświęć chwilę na wybór ubezpieczenia na narty. W razie kłopotów EKUZ na pewno nie wystarczy – ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia najrozsądniej jest wykupić dodatkową polisę.

Nie ma jednak sensu bezmyślnie wpisywać w wyszukiwarkę „Szwajcaria narty ubezpieczenie”. Takie świadczenie trzeba wybrać znacznie uważniej. Powinno pokrywać nie tylko koszty leczenia, ale też akcji ratunkowych, hospitalizacji w związku z chorobą przewlekłą oraz transportu medycznego. Przyda się również ochrona bagażu oraz sprzętu sportowego. Dzięki naszej porównywarce ubezpieczeń turystycznych znacznie łatwiej będzie Ci podjąć ostateczną decyzję. Skorzystaj z formularza na naszej stronie, by wygodnie porównać dostępne oferty od znanych ubezpieczycieli!

Narty w Szwajcarii w 2024 mogą być całkiem udane. Planując taki wyjazd trzeba jednak bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo. Na bieżąco sprawdzaj obostrzenia oraz wykup dobrą polisę turystyczną!

Kiedy jechać na narty do Szwajcarii? 

Planując narty w Szwajcarii, pamiętaj, że sezon jest tutaj naprawdę długi. Liczyć możesz tu na świetne warunki śniegowe i nowoczesne wyciągi.

Sezon narciarski w Szwajcarii: kiedy zaczyna się i kończy? 

Położenie Szwajcarii sprawia, że sezon narciarski jest tutaj naprawdę długi – zaczyna się już w październiku i kończy dopiero w maju. Jego szczyt to okres od grudnia do marca. To w tym okresie można liczyć na najlepszą pogodę sprzyjającą szusowaniu. Jeśli uwielbiasz świąteczny klimat, wybierz się na zimowy wypoczynek w okresie bożonarodzeniowym. Po szaleństwie na stoku możesz wówczas udać się na jeden z jarmarków świątecznych

Jak pogoda wpływa na warunki na stokach szwajcarskich? 

Pogoda w Szwajcarii sprzyja narciarzom. Pokrywa śnieżna jest tutaj na ogół wystarczająca, aby miłośnicy białego szaleństwa mogli cieszyć się jazdą na nartach. Do tego dochodzą minusowe temperatury, dzięki którym śnieg utrzymuje się tutaj naprawdę długo.

Czy warto jeździć na narty w Szwajcarii poza sezonem? 

Jak już wspomnieliśmy, szczyt sezonu narciarskiego przypada w Szwajcarii od grudnia do marca. Jeśli jednak chcesz nieco zaoszczędzić, zależy Ci na mniej zatłoczonych stokach, możesz śmiało wybrać się tutaj w październiku czy kwietniu.

Szwajcaria na narty z rodziną: Co warto wiedzieć? 

Okazuje się, że Szwajcaria to miejsce idealne nie tylko dla singli, grup przyjaciół czy zakochanych par. Doskonale odnajdą się tutaj również rodziny z dziećmi.

Najlepsze ośrodki narciarskie w Szwajcarii dla rodzin z dziećmi 

W Szwajcarii znaleźć można mnóstwo ośrodków narciarskich, w których rodziny z dziećmi spędzą naprawdę udany urlop. Zalicza się do nich między innymi Villars. Blisko 80% tras świetnie sprawdza się w przypadku amatorów, co oznacza, że bez obaw można tutaj jeździć z dziećmi. Na uwagę zasługuje również Arosa Lenzerheide położone między dwoma miastami: Arosa oraz Lenzerheite. Oba miasta połączono kolejką gondolową.

Dostępne udogodnienia dla rodzin w szwajcarskich stacjach narciarskich 

Rodzice mogą przede wszystkim liczyć na tańsze karnety dla pociech, co przekłada się na niemałą oszczędność. Na terenie ośrodków działają liczne szkółki, w których dzieci mogą szlifować swoje narciarskie umiejętności pod okiem instruktorów. Opiekunowie w tym czasie mogą skupić się na szusowaniu. W wielu miejscowościach organizowane są specjalne wydarzenia dla dzieci.

Jak bezpiecznie jeździć na nartach z dziećmi w Szwajcarii? 

Przede wszystkim pamiętaj, aby Twoje dziecko miało na głowie kask. Jest to absolutna podstawa, bez której nie należy nawet myśleć o wyjściu na stok. Na szwajcarskich trasach obowiązują zasady FIS, które mówią między innymi o tym, że prędkość zjeżdżania musi być dopasowana do posiadanych umiejętności. Pilnuj więc, aby Twoja pociecha nie rozpędzała się zbytnio, jeśli nie do końca potrafi kontrolować narty.

Narty w Szwajcarii – ceny

Pytanie o to, gdzie wyjechać na narty w Szwajcarii często wiąże się z pytaniem, jakie tam panują ceny i w którym regionie będzie najtaniej. Sezon w tej części Europy jest bardzo długi, a biorąc pod uwagę, że lokalnie uprawia się nie tylko sporty zimowe, ale też letnie, właściwie trwa on przez cały rok. Mając to na uwadze, trzeba pamiętać, że trudno znaleźć termin, w którym byłoby wyraźnie taniej. Mimo wszystko narty w kwietniu to świetny pomysł, gdyż nie ma wtedy tak dużego obłożenia.

Wyjazdy na narty do Szwajcarii to konieczność wynajęcia hotelu. Powszechnie są one postrzegane jako stosunkowo drogie. Kiedy jednak przyjrzymy im się dokładnie, okazuje się, że wcale nie są one tak wygórowane, jak mogłoby się wydawać.  Ceny za dobę pobytu w hotelu są nieco droższe, niż w Polsce, jednak różnica wcale nie jest tak ogromna, jak możnaby przypuszczać, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak ogromna jest różnica w dostępie do stoków i reszty infrastruktury. To samo dotyczy lokali gastronomicznych oraz innych cen związanych z pobytem.

Organizacja wyjazdu na narty do Szwajcarii 

Najwięcej osób decydujących się na zimowy urlop w Szwajcarii wybiera podróż samochodem. Stawiając na taką opcję, pamiętaj, że potrwa ona od około 11 do nawet 15 godzin. Jest to najlepszy wybór, jeśli planujecie wyjazd w kilka osób i możecie podzielić koszty paliwa. Dobrze, jeśli w grupie jest przynajmniej dwóch kierowców. Nie zapominaj, że na terenie Szwajcarii obowiązują winiety.

Możesz zdecydować się również na podróż pociągiem. Pamiętaj jednak, że polskie koleje nie są zbyt punktualne, co może oznaczać, że dojazd do celu zajmie Ci naprawdę mnóstwo czasu.

Najszybszą, a zarazem najbardziej wygodną opcją jest oczywiście skorzystanie z samolotu. Jeśli będziesz regularnie sprawdzać dostępne połączenie, masz szansę na zakup bilety w promocyjnej cenie. Co ważne, z lotniska w Warszawie można dolecieć bez przesiadek do Zurychu. Dostępne są również bezpośrednie połączenia do Genewy oraz Bazylei.

Zakwaterowanie w Szwajcarii: od tanich hosteli do luksusowych resortów 

Decydując się na zimowy urlop w Szwajcarii, musisz pomyśleć o zakwaterowaniu. Baza noclegowa w kurortach prezentuje się naprawdę imponująco. Turyści mają tu do dyspozycji luksusowe resorty stojące na najwyższym poziomie. Wiele z nich oferuje nie tylko nocleg w komfortowo urządzonym pokoju, ale zapewnia też dostęp do strefy spa&wellness. Jeśli zależy Ci na bardziej ekonomicznej opcji, możesz zatrzymać się w jednym z wielu tanich hosteli. Nie musisz przy tym martwić się kiepskimi warunkami – są one naprawdę bardzo dobre.

Ceny wypożyczenia sprzętu narciarskiego w Szwajcarii 

Za wypożyczenie sprzętu narciarskiego w Szwajcarii trzeba zapłacić około 60 CHF za dzień, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę około 270 złotych. Warto zaznaczyć, że ceny w poszczególnych ośrodkach mogą się między sobą nieco różnić.

W jakie ubezpieczenie warto się zaopatrzyć na wyjazd narciarski do Szwajcarii? 

Tym, o co powinien martwić się turysta, jest opieka medyczna – w Szwajcarii jest ona bardzo droga, więc warto się ubezpieczyć już w Polsce. Jeśli dojdzie do jakiegoś wypadku, brak ubezpieczenia może Cię naprawdę słono kosztować. 

Wysokie koszty leczenie w Szwajcarii wynikają między innymi z dużych kosztów pracy. Ponadto lokalne placówki medyczne obecne w kurortach turystycznych z pewnością nie są skore do obniżania cen swoich usług. Nawet prosty zabieg chirurgiczny lub zwykła konsultacja może okazać się kosztem na poziomie kilkuset lub kilku tysięcy, przeliczając na euro. W przypadku większych problemów zdrowotnych kwota ta rośnie wielokrotnie. Biorąc pod uwagę, że ubezpieczenia turystyczne i sportowe są łatwo dostępne, a suma ich ubezpieczenia może wynieść nawet do kilkudziesięciu milionów złotych – opłaca się ubezpieczyć. Ma to znaczenie bez względu na to, czy jest to wyjazd dla studentów, czy rodzinna podróż na zimowe ferie.

Na Kioskpolis.pl można znaleźć ubezpieczenie w góry w różnych wariantach. Są tu dostępne polisy z kilku towarzystw ubezpieczeniowych, przez co każdy z turystów znajdzie odpowiednie ubezpieczenie dla siebie. Aby wybrać to najlepsze, należy uwzględnić własne potrzeby i oczekiwania. Podstawowe polisy obejmują wizytę lekarską, która może okazać się niezbędna w przypadku zwykłej choroby. Należy pamiętać również o ryzyku hospitalizacji, która w Szwajcarii wiąże się z koszmarnymi kosztami – dobra polisa powinna zapewniać jej refundację. 

Szukając odpowiedniej polisy dla siebie, zawsze trzeba dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia. Nie każda polisa będzie odpowiednia dla każdego klienta – Kioskpolis.pl pozwala jednak błyskawicznie porównać je między sobą, a tym samym ułatwia podjęcie decyzji.

Pytania i odpowiedzi o nartach w Szwajcarii 

Czy w szwajcarskich ośrodkach narciarskich można liczyć na śnieg?

Znajdujące się w Szwajcarii ośrodki narciarskie są położone w miejscach, w których na ogół śniegu nie brakuje. Kiedy jednak jest go zbyt mało, uruchamiane są armatki śnieżne.

Kiedy wybrać się na narty do Szwajcarii?

Sezon jest tu naprawdę długi, bo trwa od października aż do maja. Z łatwością możesz więc wybrać odpowiadający Ci termin.

Jak dotrzeć na narty do Szwajcarii?

Możesz zdecydować się na podróż busem, pociągiem, samolotem lub wybrać własne auto.

Czy warto wybrać Szwajcarię na pierwszy wyjazd na narty? 

Jeśli szukasz miejsca, w którym nie brakuje tras o różnym stopniu trudności, zależy Ci na świetnych warunkach na stoku, stawiasz na rozbudowaną infrastrukturę dodatkową, Szwajcaria na pewno Cię nie rozczaruje.

Dlaczego Szwajcaria to doskonała destynacja na narty?

Na terenie Szwajcarii działa wiele ośrodków narciarskich, które stoją na naprawdę wysokim poziomie. Świetnie przygotowane trasy, nowoczesne wyciągi, bogata infrastruktura dodatkowa – wszystko to sprawia, że można tutaj spędzić naprawdę udany urlop zimowy.

Jakie są możliwe wyzwania podczas narciarskiego wyjazdu do Szwajcarii 

Mówiąc o Szwajcarii, nie można zapomnieć, że jest to kraj stosunkowo drogi. To oznacza, że stawiając na tą destynację, musisz liczyć się ze sporym wydatkiem. Tygodniowy urlop dla całej rodziny może pochłonąć naprawdę niemały budżet.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Urlop w sezonie zimowym – gdzie wyjechać, pomimo pandemii?

Urlop w sezonie zimowym – gdzie wyjechać, pomimo pandemii?

W 2020 roku odwołano chyba rekordową liczbę wyjazdów na wakacje. Sytuacja w wielu krajach wygląda już na opanowaną i często okazuje się, że mimo wszystko można zaplanować ferie z rodziną czy znajomymi. To, gdzie w zimie na wakacje […]

więcej
Ubezpieczenie narciarskie dla dziecka – jak je wybrać?

Ubezpieczenie narciarskie dla dziecka – jak je wybrać?

Twoje dziecko – mały miłośnik narciarstwa – wybiera się na ferie lub obóz w góry? Koniecznie wykup mu ubezpieczenie na narty! Sprawdź, jaki może mieć zakres i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji. Poznaj najważniejsze informacje o ubezpieczeniu […]

więcej
Gdzie na narty jeżdżą Polacy?

Gdzie na narty jeżdżą Polacy?

Narty gotowe i już nie możesz się doczekać na początek sezonu zimowego? Czy wybrałeś już miejsce, w które udasz się w tym roku? Jeśli nie, być może zainspirujesz się przygotowanym przez nas rankingiem, w którym uwzględniliśmy 5 destynacji […]

więcej
Narty Austria – sprawdź, jak zorganizować taki wyjazd!

Narty Austria – sprawdź, jak zorganizować taki wyjazd!

Zimą łatwiej dopada nas marazm i rozleniwienie. Nie warto ulegać takim nastrojom – narty w Austrii poprawią humor oraz dodadzą energii. Podpowiadamy, jak zorganizować alpejski urlop dla pięciu osób, tak by każdy był zadowolony z wyjazdu! Wprowadzenie do […]

więcej