Narty w sezonie 2020/2021 – na co zwrócić uwagę wybierając polisę ubezpieczeniową?

Narty w sezonie 2020/2021 – na co zwrócić uwagę wybierając polisę ubezpieczeniową?

Sytuacja na świecie wydaje się poprawiać, dlatego miłośnicy zimowych sportów, zmęczeni ograniczeniami, planują aktywny urlop. Każdy wyjazd wiąże się z różnymi zagrożeniami, ale w tym roku ryzyko jest wyjątkowo duże. Podpowiadamy, jak przygotować się na narty w sezonie 2020/2021, wybierając dobrą polisę ubezpieczeniową!

Przed wyjazdem na wakacje, w szczególności za granicę, zawsze warto wykupić odpowiednią ochronę. Dzięki niej otrzyma się niezbędne wsparcie finansowe (i nie tylko!) w wielu trudnych sytuacjach. Globalna pandemia znacznie zwiększyła zakres możliwych niebezpieczeństw i trudności, które czyhają na turystów. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając polisę ubezpieczeniową na narty w sezonie 2020/2021, by zawsze uzyskać pomoc!

Narty w sezonie 2020/2021 – w Polsce czy za granicą?

Wiele osób ma dylemat, gdzie wybrać się na narty w sezonie 2020/2021. Niektórzy zdecydują się pozostać w kraju, ponieważ wyjazd za granicę wydaje się bardziej ryzykowny. Decyzją Rządu, stoki narciarskie będą zamknięte od 4 do 17 stycznia włącznie, dlatego fani wypoczynku w kraju powinni zaplanować urlopy najwcześniej na przełomie stycznia i lutego, a przy tym bacznie przyglądać się sytuacji, która dynamicznie się zmienia.

Prawdziwi miłośnicy jazdy na nartach od lat jeżdżą za granicę, ponieważ mogą w pełni wyszaleć się na dużych, świetnie przystosowanych stokach. Przed podjęciem decyzji o kierunku wyjazdu, należy upewnić się jednak, czy po przyjeździe nie zostanie się poddanym kwarantannie. Sytuacja również zmienia się dynamicznie, dlatego najlepiej zacząć planować wyjazd najwcześniej na dwa tygodnie przed podróżą.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd na narty?

Nawet na kilkudniowym wyjeździe może dojść do mniej lub bardziej poważnego wypadku bądź innych nieprzyjemnych przygód. Jakiekolwiek trudności są podwójnym wyzwaniem za granicą. Istnieje więc wiele powodów, dla których warto wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne na narty w sezonie 2020/2021.

Najgorzej, gdy konieczne jest wsparcie medyczne, które zazwyczaj jest bardzo drogie. Nie wszędzie działa EKUZ, a nawet jeśli, to często nie pokrywa on wszystkich kosztów leczenia, a na nartach łatwo o wypadek. Niezależnie od tego, czy skręci się kostkę czy poważnie połamie, dobre ubezpieczenie turystyczne uwzględni wszystkie wydatki związane z pomocą lekarską. W ekstremalnych przypadkach konieczne mogą być też akcja ratunkowa czy transport do kraju. Dobra polisa również obejmuje takie kwestie.

Na stoku w każdej chwili można również przypadkiem na kogoś wpaść. Jeśli w wyniku takiej sytuacji komuś innemu stanie się jakaś krzywda, może ona żądać wypłacenia odszkodowania. Ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje również OC w życiu prywatnym, skutecznie chroni przed takimi nieprzewidzianymi konsekwencjami finansowymi.

Wielu miłośników sportów zimowych posiada również własny sprzęt, który w przypadku miłośników jazdy na nartach czy snowboardzie potrafi być bardzo drogi.  Warto wybrać polisę turystyczną, która zabezpieczy nas przed sytuacją, gdyby np. zaginął podczas transportu, został skradziony lub uszkodzony na stoku.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd na narty?

Sprzęt to jedno, a co z bagażem i innymi rzeczami? Wyjazdy na narty to przecież nie tylko czas spędzony na stoku. Często zwiedza się różne ciekawe miejsca, odwiedza knajpy i spaceruje po szlakach. W każdej chwili portfel, torba czy bagaże mogą zostać zagubione lub skradzione. Wtedy towarzystwo nie tylko wypłaci odszkodowanie, ale może również pomóc nam kontynuować urlop albo wrócić do domu.

Wartą szczególnej uwagi opcją jest też ubezpieczenie kosztów odwołanej podróży. Sytuacja pandemiczna dynamicznie się zmienia. Nie można wykluczyć opcji, że tuż przed wyjazdem zostaną np. zamknięte granice kraju. Jeśli polisa będzie obejmować w swoich warunkach takie okoliczności, odzyska się pieniądze wydane np. na zakwaterowanie, bilety, karnety czy wynajem sprzętu.

Co musi zawierać polisa na narty w sezonie 2020/2021?

Ubezpieczenie na narty w sezonie 2020/2021 powinno się nieco różnić od polis, które zwykle kupowało się w poprzednich latach. Na pewno musi mieć dobrą sumę gwarantowaną na leczenie (m.in. 100 tys. euro) oraz szeroki zakres warunków, w których otrzyma się wsparcie. Do kolejnych elementów obowiązkowych można zaliczyć m.in. NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego. Ze względu na pandemię koronawirusa trzeba też dodatkowo uwzględnić nowe zagrożenia.

Co musi zawierać polisa na narty w sezonie 2020/2021?

Przede wszystkim, w tym sezonie polisa koniecznie musi działać we wszystkich okolicznościach bezpośrednio związanych z pandemią. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać pomoc, np. gdy któraś z bliskich osób zacznie wykazywać objawy podczas wyjazdu lub gdy ze względu na nagłe zmiany będziemy mieli trudności z powrotem do kraju. Przed wykupieniem polisy należy dokładnie zapoznać się z treścią dokumentu OWU, by znaleźć zapisy odnośnie do tego, jak dana ubezpieczalnia traktuje takie sytuacje.

Niezwykle ważna jest również kwestia odwołania oraz przerwania wyjazdu. W każdej chwili mogą zostać zamknięte granice Polski lub kraju docelowego, a także mogą wydarzyć się takie tragedie, jak np. choroba lub śmierć bliskiej osoby. Dobra polisa ubezpieczeniowa powinna gwarantować wsparcie w takich okolicznościach.

Jak znaleźć najlepszą polisę na narty 2020/2021?

Aby dobrze wybrać ubezpieczenie na narty 2020/2021, powinno się porównać ze sobą wiele ofert. Dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń turystycznych na KioskPolis.pl z łatwością znajdziesz polisę spełniającą wszystkie wskazane przez nas warunki. Z naszą pomocą szybko i bezproblemowo znajdziesz ofertę, która ma dobre warunki, świetną cenę oraz korzystne dodatki. Z takim zabezpieczeniem możemy ze spokojem ducha wyjechać na wyczekiwany urlop.

Narty w sezonie 2020/2021 z pewnością będą bardziej ryzykowne, ale nie znaczy to, że trzeba sobie je bezwzględnie odpuścić. Odpowiednie przygotowanie się oraz zachowanie zdrowego rozsądku mogą sprawić, że urlop będzie całkiem udany i bezpieczny. Znajdź najlepszą polisę turystyczną, by uzyskać pomoc w każdej trudnej sytuacji!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Jak przygotować się na narty w Austrii

Jak przygotować się na narty w Austrii

Wybierasz się na narty do Austrii? Alpy z pewnością przywitają Cię ośnieżonymi stokami i malowniczymi krajobrazami – nie będziesz zawiedziony! Przed wyjazdem zadbaj jednak o swoje bezpieczeństwo i wykup polisę narciarską. Zobacz, jaka będzie odpowiednia w przypadku zimowego […]

więcej
Kierunek Słowacja – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Kierunek Słowacja – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Narciarze już odliczają dni do rozpoczęcia sezonu na szusowanie. Za moment będą mogli oddać się swoim ulubionym sportom. Jednak powstaje pewne pytanie – jaki ośrodek wybrać? Gdzie pojechać na narty? Słowacja czy może inne miejsce? W tym artykule […]

więcej
10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty? Jednym z najpopularniejszych kierunków jest malownicza, klimatyczna Italia. Doskonale sprawdzi się w przypadku pasjonatów, ale też osób, które dopiero po raz pierwszy chcą stanąć na stoku. Przedstawiamy 10 najlepszych ośrodków narciarskich […]

więcej
Ferie 2019 – zorganizuj wyjazd marzeń dla swojej rodziny!

Ferie 2019 – zorganizuj wyjazd marzeń dla swojej rodziny!

Ferie szkolne to dwa tygodnie wolnego, które warto wykorzystać na wypoczynek i spędzenie czasu z rodziną. Nadejdą nim się obejrzysz, więc zaplanuj wyjazd zawczasu! Podajemy terminy ferii zimowych oraz podpowiadamy, jak najlepiej przygotować się na ten urlop! SPIS […]

więcej